Az ingyenes aukciós piactér | 2019. Júl 19.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Egyéb könyvek

A Magyar Korona Története (Bertényi Iván) 1980 (8kép+tart.) Tanulmány Termékkód: 1062179919

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 23 nap, 5 óra
2019. Aug. 12. 05:12

800 Ft Villámár

  zozozozo (13 ) starY.gif
  Minősítések száma: 13
Pozitív minősítés: 13 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (6449)

A Magyar Korona Története (Bertényi Iván) 1980
Népszerű Történelem sorozat , 8-oldal fekete/fehér képmelléklettel illusztrált kiadvány
kemény borítós + díszborító
remek állapotban van :)

Kiadó : Kossuth Könyvkiadó (3003)
Kiadás Éve : 1980 , 2.változatlan kiadás
Nyelve : Magyar , lektorálta: László Gyula
Azonosító : ISBN 963 09 1219 8 , ISSN 0324-7953
Típus : Történelem / Tanulmány
Oldalak száma : 184 + 8 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 1 cm és 205gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (79.2229)
Eredeti ára : 20.- Ft

Több mint három évtizedes külföldi őrizet után ismét magyar földön van ezredéves önálló állami létünk jelképe, a magyar korona. 1978. január 5-én Budapesten leszállt az a különrepülőgép, amely a koronát és a koronázási ékszereket, valamint a történelmi ereklyéket kísérő amerikai küldöttséget hozta, s 1978. január 6-án, délután teljesült népünk jogos kívánsága: Apró Antal, országgyűlésünk elnöke, a magyar társadalom egészét képviselő küldöttség vezetője átvette nemzeti ereklyéinket Carter elnök személyes képviseletében Cyrus Vance külügyminisztertől, az amerikai küldöttség vezetőjétől.
A magyar koronáról az elmúlt három évtizedben külföldön számos tanulmányt írtak, több könyvet jelentettek meg. Ezek a zömükben magyar nyelven nem közölt és csak a szaktudósok szűkebb köre által ismert művek döntő módon átalakították azt a hagyományos felfogást, amelyet a felszabadulás előtt tudományunk a korona keletkezéséről vallott. E könyv szerzője ezért nem azt tűzte ki elsődleges céljául, hogy a koronáról szóló szinte könyvtárnyi régebbi és újabb irodalom eredményeit minden ponton meghaladja, és saját kutatásai alapján teljesen új tudományos eredményeket nyújtson. Számos helyen ugyan erre is sor kerül, de munkájának mégis az az elsődleges feladata, hogy becses nemzeti ereklyénket, a koronát bemutassa az érdeklődőknek, és tárgyilagosan, de kritikával ismertesse a hozzá fűződő újabb kutatási eredményeket. Nem csupán a korona keletkezésének kérdéseivel ismerteti meg az olvasót, hanem szól arról is, mire és miként használták e koronát, s mi volt az idősebbek által annyiszor hallott "szentkorona-eszme". És természetesen nem maradhat el magának az ékszernek a története, hisz a korona mintegy részt vett nemzetünk számos jelentős sorsfordulóján, szinte a magyar történelem tükörképévé vált. Ez teszi érthetővé, miért szerette, miért tisztelte népünk hosszú évszázadokon át a királyok fejékét, az állami életünket szimbolizáló s a nép egyszerű fiai számára csak kivételes alkalmakkor látható koronát.

Bevezetés 5
A magyar korona leírása, képeinek szimbolikája 11
A korona keletkezésének kérdése 17
A tudományos nézetek fejlődése a második világháborúig 17
Új tudományos eredmények a második világháborútól napjainkig 27
Az összeillesztés problémája 40
Koronázzák a királyt 54
A koronázási ordók 54
A magyar királykoronázások és a korona története a XV. század közepéig 57
V. László megkoronázásától az utolsó székesfehérvári királyavatásig (1440-1527) 74
A pozsonyi királykoronázások (1563-1830) 93
Az utolsó királykoronázások 115
A szentkorona-eszme 126
A szentkorona-eszme kialakulása Werbőcziig 126
A szentkorona-eszme továbbélése az 1848-1849-es forradalomig és szabadságharcig 136
A szentkorona-tan az októberi diplomától a második világháborúig (1860-1945) 142
A korona története 1848-tól napjainkig 150
A szabadságharctól a második világháború kitöréséig 150
Az utolsó nagy kaland 157
Irodalom 167
Tartalom 173

remek állapotban van :)
(díszborító kicsit sérült)

imgbox.com/g/A9fyzqvSam

Minden külön fényképezve, azt adom ami a képeken van, nem másikat .

Személyes átadás csak Budapesten , vidékre Posta .

Árverés kezdete: 2019. Júl. 13. 05:12
Árverés vége: 2019. Aug. 12. 05:12
Termék megtekintve: 82

Júlia 1999/4 Különszám 3db Romantikus (2kép+Tartalom :)

Okano CSR-222 Walkman kb. 1990 (hibás és hiányos) 8képpel

Móricka 2001/22 (183. szám) Vicclap Humor Karikatúra (4képpel :)

Istenemberek I-II. (Szergej Sznyegov) 1988 (10kép+tartalo m) SciFi

Kommandóskönyv (Tóth Lóránd) 1992 (6kép+Tartalom :)

Etron LC-263A Retro Számológép kb. 1982 Hibás (3kép) Gyűjteménybe

Tiffany 1992/4 Őszi Különszám v5 3db Romantikus (3kép+Tartalom :)

A Dzsungel Könyve (1993) Mese Füzet (4képpel)

Scart Kábel (Ver. 1) Vastag Retro Használt 160cm (2képpel :)

Lopni Tudni Kell (Moldova György) 1989 (3kép+Tartalom :) Szépirodalom

Samsung SGH-E250 (2006) + T-Mobile Üres Dobozok Gyűjteménybe (16kép :)

Vera Meg Don Pablo és Don Pedro (Bozena Benesová) 1978 (6kép+Tartalom )

Linda Mesél (1989) 5kép+tartalom

Júlia 1996/1 Különszám 3db Romantikus (2kép+Tartalom :)

Retroautók 33. szám Tatra 603-1 (Autó nélkül) 4kép:) DeAgostini

Executron 817D Számológép kb. 1973 (hibás) 6képpel

Csempészek, Hősök, Kikötők (Dékány András) 1971 (Ifjúsági kalandregény

A Legjobb Roma Viccek (4képpel)

Játék Gyerek Figura Hiányos (2001) 3kép Early Learning Centre

Xerox WorkCentre 450c Nyomtató (Teszteletlen& #41; 8képpel :)