Az ingyenes aukciós piactér | 2019. Máj 24.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Lexikon

A Művészet Története (E. H. Gombrich) 1983 (10kép+Tartalom :) Termékkód: 1062155293

Fixár: 3.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 12 nap, 2 óra
2019. Jún. 05. 11:47

3.000 Ft Villámár

  zozozozo (13 ) starY.gif
  Minősítések száma: 13
Pozitív minősítés: 13 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (6110)

A Művészet Története (E. H. Gombrich) 1983
kemény borítós + díszborító , remek minőségű vastag papírra nyomtatva
remek állapotban van belül szép fehér lapokkal :)

Kiadó         : Gondolat Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve    : 1983 , 4.kiadás
Eredeti címe  : The Story of Art
Nyelve        : Magyar , fordította: G. Beke Margit(1-247) 1972 és Falvay Mihály(248-515) 1972 , utószó: Németh Lajos
Azonosító     : ISBN 963 281 215 8
Típus         : Enciklopédia, Lexikon
Oldalak száma : 532 oldal a borítóval együtt
Mérete        : 24.5 x 17.5 x 4 cm (1400gramm)
Készítette    : Athenaeum Nyomda , Budapest (82.1903)
Eredeti ára   : 198.-Ft

A neves bécsi születésű angol művészettörténész ezt a könyvét, mint bevezetőjében olvashatjuk, azoknak a felnőtteknek és fiataloknak szánja, akik "szeretnének eligazodni valamennyire a művészet ismeretlen és elbűvölő tájain", azoknak, akik most fedezik fel maguknak a művészet világát.
A szerző világszerte nagy sikert aratott könyvében, mely eddig már magyar nyelven is három kiadásban fogyott el igen magas példányszámban, mindvégig betartja az ígéretét, hogy a tudálékos szakzsargont mellőzve, nevek és adatok lexikális túlzsúfolása nélkül igazítja el olvasóit a művészeti korszakok és stílusok világában. Csak olyan művekről beszél, amelyeket illusztrációban is bemutathat, s az egyes irányzatokra jegjellemzőbbeket választja ki. Igyekszik megérteni az alkotók szándékait, mondanivalóját s a műveket mindig a maguk történeti környezetébe állítva vizsgálja. A magas színvonalú, ugyanakkor nagyon olvasmányos és közérthető kézikönyv, melynek magyar nyelvű fordítása a tizenkettedik, bővített angol kiadás alapján készült, bizonyára negyedik hazai kiadásában is népszerű lesz a magyar olvasók körében.

Előszó    5
Bevezetés. Művészetről és művészekről    8
Furcsa kezdetek. Történelem előtti és természeti népek, Amerika őslakói    23
Művészet az öröklét számára. Egyiptom, Mezopotámia, Kréta    35
A nagy ébredés. Görögország az i.e. hetediktől az ötödik századig    50
A szépség birodalma. Hellasz és a görög világ az i.e. negyedik század és az i.sz. első közt    65
Világhódítók. Rómaiak, buddhisták, zsidók és keresztények, időszámításunk első négy évszázadában    80
Az út kettőválik. Róma és Bizánc az ötödiktől a tizenharmadik századig    98
Egy pillantás Keletre. Az iszlám országai és Kína a másodiktól a tizenharmadik századig    107
Nyugati művészet az olvasztóban. Európa a hatodik századtól a tizenegyedikig    117
A harcoló egyház. A tizenkettedik század    129
A diadalmas egyház. A tizenharmadik század    137
Udvaroncok és polgárok. A tizennegyedik század    158
A valóság meghódítása. A tizenötödik század eleje    170
Hagyomány és újítás. Itália a tizenötödik század második felében    185
Hagyomány és újítás. A tizenötödik század északon    204
A harmónia diadala. Toscana és Róma a tizenhatodik század elején    219
Fények és színek. Velence és Észak-Itália a tizenhatodik század elején    262
A művészet világa. Európa a tizenhatodik század második felében    280
Látvány és látomások. Európa katolikus országai a tizenhatodik század első felében    305
A természet tükre. Hollandia a tizenhetedik században    331
Hatalom és dicsőség. Itália a tizenhetedik század végén és a tizennyolcadik században    349
Hatalom és dicsőség. Franciaország, Németország és Ausztria művészete a tizenhetedik és tizennyolcadik század fordulóján    360
A józan ész kora. Anglia és Franciaország a tizennyolcadik században    368
Szakítás a hagyományokkal. Anglia, Amerika és Franciaország a tizennyolcadik és tizenkilencedik század fordulóján    384
Permanens forradalom. A tizenkilencedik század    405
Új irányelvek nyomában. A Tizenkilencedik század vége    437
Kísérleti művészet. A huszadik század első fele    455
Változó díszletek. Utóhang    490
Utószó    506
Tájékoztató bibliográfia    511
Mutató    517
Tartalom    521

Remek állapotban van belül szép fehér lapokkal :)
(hátsó borító kívül koszos a díszborító alatt)

imgbox.com/g/To015pIJM6

Minden külön fényképezve, azt adom ami a képeken van, nem másikat .

Személyes átadás csak Budapesten , vidékre Posta .

Árverés kezdete: 2019. Máj. 06. 11:47
Árverés vége: 2019. Jún. 05. 11:47
Termék megtekintve: 135

Körkép 87 - 27 Mai Magyar Elbeszélés (1987) 5kép+Tartalom :)

Hazafelé (Danielle Steel) 1990 (5kép+Tartalom :) Romantikus regény

Móricka 2005/17 (285. szám) (5képpel :) Humor, Vicc, Karikatúra

Biomassza (Joe Kemenes) 1990 (5kép+tartalom ) Akció, Kaland, SciFi

Shell Dízelmotorolajok Promo (1991-1995) ; 3képpel :) Promo Kiadvány

Romana 46. Kettős Szerep (Emma Darcy) 2kép+Tartalom :)

Tiffany 18. Ellentétek Vonzásában (Elisabeth Lowell) v2 (Tartalommal:& #41;

Júlia 96. Ki Hordja a Nadrágot (Patti Standard) v1 (Tartalommal :)

Computer Panoráma 2002/03 CD2 Melléklete (Magyar) 2db képpel :)

Siemens C25/C35/M35 Autós Töltő Használt (Működik) 4képpel :)

BKV Havibérlet Tanuló 2006 Január v2 (BKV Bérlet Gyűjteménybe) 2kép :)

Romana 253. Ködösítés (Anne Mather) v2 (2kép+Tartalom :)

Tiffany 15. Csókról Nem Volt Szó (Gina Wilkins) v2 (Tartalommal :)

Romana 217. Díszkíséret (Emma Darcy) v2 (2kép+Tartalom :)

Hálózati Kábel (Ver. 2) 180cm (Video, TV, stb) 2képpel

Megálmodott Szerelem (Victoria Matthews) 2009 (2kép+Tartalom :)

McDonald's Figura (2009) (karcmentes 1; Éjszaka a múzeumból (4db kép :)

My Little Pony (Ver. 4) Retro Használt (4db állapot képpel :)

Afrikai Impressziók (Kőszegi Gábor) 2000 Tartalom/jegyzékke l (4képpel)

Zaklatás (Michael Crichton) 1994 (3kép+Tartalom :) Akció