Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 24.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (Történelmi regény) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 400 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 24 nap, 18 óra
2024. Máj. 19. 00:00

400 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10434)

A Törökverő (Darvas József) 1964

rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
díszborító nincs, borító viseltes és foltos, lapélek foltosak, a lapok foltosak de a szövegbe nem ér bele, üres előzéklapok foltosak !!
(könyvtári volt: Textilszakszervezet X. ker. Területi Könyvtára)

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : Szépirodalom / Történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

postán csak összevásárlás esetén éri meg !!

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 19. 00:00
Árverés vége: 2024. Máj. 19. 00:00
Termék megtekintve: 482

Alföldi Porcelán Bögre Virágmintás (Ver. 1) 6db egyben

Dolly Roll - Rég Volt, Szép Volt. .. (jogtiszta) ; teszteletlen

Hajsütő Vas 2-fokozatú (rendben működik)

Végzetes Örökség (Margaret Moore) 2008 (Romantikus 1; 5kép+tartalom

Samsung Galaxy Ace 2 (2012) Üres Doboz

HTC Akku (Ver. 1) RHOD160 1500mAh HTC G8 (Hibás)

Csapda (Alistair MacLean) 1989 (Navarone Ágyúi 2. ) 5kép+tartalom

Nokia 3220 Gyors Útmutató (2006) Magyar

Júlia 1997/3 Különszám (2kép+tartalom )

Matricagyűjtő Album (használt)

Cupido 1. Férfiszív (Linda Taylor) 1994 (romantikus 1;

Szívhang 257. Afrika Megvár (Jennifer Taylor) 2004 (Romantikus 1;

A Kőszívű Ember Fiai DVD (1965) 2005 (jogtiszta) ;

Bálnák a Parton (Kálnoky László) 1983 (9kép+tartalom )

Ikebana Tányérokon-Japán Főzőiskola (Gaál Zoltán) 1985 (6kép+tartalom )

Nokia 1616 (Ver. 3) 2010 (hibás, sérült)

Trauma (Ken McClure) 1996 (5kép+tartalom ) Krimi

Tűzoltó Palack (Ver. 1) Porral Oltó 25bar (1981)

Vadászrepülők (Len Deighton) 1983 (Hadtörténet&# 41; 6kép+tartalom

Nokia 7230 (2010) Üres Doboz