Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Márc 29.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Lexikon

A XX. Század Krónikája (Magyar Könyvklub) 1994 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062190911

Fixár: 5.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 1 nap 7 óra
2024. Márc. 30. 21:30

5.000 Ft Villámár

  zozozozo (38 ) starY.gif
  Minősítések száma: 38
Pozitív minősítés: 38 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10228)

A XX. Század Krónikája (Magyar Könyvklub) 1994
képes enciklopédia

a könyv szép állapotú
díszborító sérült

Kiadó : Officina Nova Kiadó Magyar Könyvklub részére készített kiadása
Kiadás Éve : 1994 forrás: oszk.hu
Azonosító : ISBN 963 477 004 5
Típus : enciklopédia
Oldalak száma : 1470 oldal a borítóval együtt
Mérete : 30 x 24 x 7 cm és 4415gramm
Készítette : a Güterslohi Mohndruck GMBH Nyomdája , Németország
Eredeti ára : 4500.- Ft (forrás: oszk.hu)

A XX. század krónikája A nálunk is népszerű sorozat kéttucatnyi országban legsikeresebb kötete: a Krónikák közül mindenütt ez fogyott a legnagyobb példányszámban. Sikere érthető – ez az a krónika, amely rólunk szól. Egyrészt nagyszüleink, szüléink korát, másrészt a mi életünk hosszabb-rövidebb eseményeinek történelmi hátterét rajzolja meg. A „boldog békeidők” lendületes fejlődését, amikor elkészült az első repülőgép, gurulni kezdett az első autó, és Budapesten átadták a forgalomnak a világ akkor legnagyobb nyílású közúti lánchídját: a gyönyörű régi Erzsébet hidat… Tárgyilagosan, a tények és képek alapján ismerjük meg a helyi és a világháborúk eseményeit, az át- meg átrajzolt térképekből fakadó feszültségeket, az emberéletek millióinak pusztulását hozó ideológiák, a fasizmus és a kommunizmus kialakulásának és bukásának történetét, a magyar múlt és világtörténet hősi és szomorú napjait. Ám a történelem nemcsak véres eseményekből áll: a XX. század a tudomány és a technika robbanásszerű fejlődésének, a művészetek többszörös megújulásának, az életformák sose látott változásának kora is. Árnyék és fény, jó és rossz egyaránt jellemezte ezt a vége felé járó évszázadot. A történelem azonban nem ér véget. Rajtunk, a múltból tanulókon múlik: milyen lesz a következő század. S most néhány adat arról, mit nyújt a könyv: -1464 oldal -több mint 4500 szócikk -közel 3000, nagyrészt színes fotó, ábra és térkép -csaknem 20 000 időrendbe szedett adat -több mint 10000 személynév a névmutatóban És még egy fontos tudnivaló: a kötetnek csaknem fele magyar vonatkozású adatokat, eseményeket tartalmaz.

1900-1909. Az új évszázad 8
1910-1919. A háború előestéje és az első világháború 112
1920-1929. Azok az aranyfényű húszas évek! 256
1930-1939. Borul az ég Európa felett 412
1940-1949. A második világháború és az utána következő időszak 548
1950-1959. A fogyasztói társadalom kialakulása 732
1960-1969. Kutatószomj - túl minden határon 872
1970-1979. Kétkedés és új távlatok 1014
1980-1989. Szisztémák új rendje Nyugaton, Keleten 1158
1990 után. A holnap világa felé 1328
Személynévmutató 1427

imgbox.com/g/gQ3gpdNAgR

Árverés kezdete: 2024. Febr. 29. 21:20
Árverés vége: 2024. Márc. 30. 21:30
Termék megtekintve: 561

Egy Szolgálati Út Vége (Heinrich Böll) 1968 (8kép+tartalom )

A Boldogság Ígérete (Rabindranath Tagore) 1963 (viseltes) 7kép+tartalo

Vadállatok Bolondja (Gerald Durrell) 1982 (6kép+tartalom )

Metal Playmobil (Ver. 16) új (kb. 1993)

A Mi Világunk 4. (Mester Miklósné) Tankönyv (2010) 14. kiadás

A Siva Ölelése (Evelyn Marsh) 1990 (8kép+tartalom )

Simbio (DVD-8029) DVD Lejátszó Hibás Táv Nélkül

Success II (VA) 1977 (jogtiszta) ; Kazetta (teszteletlen& #41;

Két Zöld Ász/Az Elnök Úr Inasévei (Tersánszky Józsi Jenő) 1978

Akkus Borotva KM-2801 (hibás, hiányos)

Corrivale Csillaga (Diane Duane) 2001 (3kép+tartalom )

Őszi Kikerics (Tom Wittgen) 1984 (5kép+tartalom )

Autóverseny Pálya Szervízkészlet Új 9db-os

Hódító Robur (Jules Verne) 1962 (3kép+tartalom ) Ifjúsági

Klasszikusok (Gyergyai Albert) 1962 (viseltes) 8kép+tartalom

Romana 1998/6 Különszám (2kép+tartalom )

Védett Férfiak (Robert Merle) 1983 (3kép+tartalom )

GPAD Tablet (hibás, sérült) teszteletlen

Tiffany 10. Veszélyes Vonzalom (Sara Chance) v2 (viseltes)

Köszönöm az Interjút (Szilágyi János) 1985 (3kép+tartalom )