Alberto Moravia: A RÓMAI LÁNY | Termékkód: 455776 |
Kiadó: Európa, 1983
Szerző: Moravia, Alberto
Ajánló: Vajon miért züllik utcalánnyá Adriana, aki gyarlóságában is csupa érzés, csupa szép emberi tulajdonság? Mert anyja a maga elrontott életének egész keserűségével erre neveli? Mert csalódik első nagy szerelmében, s úgy érzi, számára örökre elérhetetlen az egész valójával sóvárgott családi élet? Mert észreveszi a kiáltó ellentétet a gazdagok ragyogó világa s a maga szegényes élete között? Mert úgy érzi, könnyebb az élet az utcán, mint a varrógép mellett? Vagy egyszerűen a lelke mélyén lappangó rossz hajlamoknak enged? Moravia regénye azért kitűnő, mert nem egyetlen okkal magyarázza hőse bukását: aprólékos gonddal elemzi, hogy roncsolja egy fiatal lélek rostjait a bűnös társadalom ezerféle mérge.
Kötés, állapot: papírvédő, széleknél kissé kopottas, polcképesnek mondható. A kiadói egészvászon kötés és a beltartalom, korát meghazudtolóan új, újszerű állapotban.
Terjedelem: 447 o.
Tömeg: 388 gr.
2975_kar
Árverés vége: 2019. Jan. 07. 16:12 Termék megtekintve: 770 |