Alberto Moravia: EGY ASSZONY MEG A LÁNYA | Termékkód: 463700 |
Kiadó: Európa, 1975
Ajánló: A háború vége felé járunk, emberek ezrei menekülnek az összebombázott, kifosztott Rómából vidékre, a hegyekbe, ahol élelmet és biztonságot remélnek. Köztük a parasztlányból lett boltos asszony Cesira, szelíd, csupa jóság és tisztaság lányával Rosettával. Feketézők, állativá aljasult emberek, jóhiszemű tévelygők , parasztok, német és olasz fasiszták tarka, ijesztő kavargásában ápolják magukban a reményt, hogy mindent újra lehet kezdeni a háború után. Moravia nemes írói eszközökkel mutatja be, hogy formája át az embertelenség, az erőszak a tiszta Rosettát közönyös élvhajhásszá, de a regény mégis a reménység akkordjával zárul: az emberség és az emberibb társadalom ígéretével.
Kötés, állapot: papírvédő kopottas, egy helyen belülről javított, hátlapon 0,7x0,7 mm-es folt. + Kiadói egészvászon kötés és a beltartalom, megkímélt újszerű állapotban.
Terjedelem: 600 o.
Tömeg: 380 gr.
3421_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 10. 18:41 Termék megtekintve: 811 |