Aldington: EGY HŐS HALÁLA | Termékkód: 423636 |
Kiadó: Magvető, 1976
Szerző: Richard Aldington
VILÁGKÖNYVTÁR c sorozat kötete
Tartalom, ajánló: Richard Aldington híres regénye ugyanabban az évben jelent meg, amikor Remarque-é, a Nyugaton a helyzet változatlan. De az Egy hős halála sokkal több egyszerű háborús regénynél. Nem pusztán ?háborús pszichózis?, az, aminek a hatására hőse, George Winterbourne százados néhány nappal a győzelem előtt föláll a lövészárokban, hogy végezzen vele az ellenség géppuskasorozata. Winterbourne öngyilkosságához egyenes utat tapostak ki a Viktória-kor hazugságai s az a középnemesi-polgári réteg, amely a századfordulón még reakcióiban, lázadásában is képmutatónak bizonyult. Aldington máig is izgalmas, tanulságos szatírát írt erről az Angliáról, amelyben az igazságot kereső ember és művész számára a háborút megelőző és követő béke legalább olyan hamisnak és elviselhetetlennek tetszik, mint a háború.
Kötés, állapot: papírvédő, éleknél kissé kopottas (alig láthatóan), a tovbbiakban jó. + Kiadói egészvászon: Hibátlan! - Beltartalom, megkímélt, sárulás mentes, kifejezetten újszerű.
Terjedelem: 510 o.
Tömeg: 456 gr.
15_kar_pótl
Árverés vége: 2018. Aug. 16. 09:13 Termék megtekintve: 702 |