Alekszej Tolsztoj: GOLGOTA I-II. | Termékkód: 414125 |
Kiadó: Európa, 1982
Szerző: Alekszej Tolsztoj
A VILÁGIRODALOM REMEKEI c. sorozat kötetei
Tartalom, ajánló: "Pétervár fergeteges, dőzsölő, éjféli életet élt. Tébolyodott, villódzó, kéjes nyári éjszakák és télen a zöld asztalnál átvirrasztott éjjelek, aranycsengés, zene, keringő párok az ablakok fénykeretében, veszett kocsikázások, cigányok, hajnali párbajok a süvöltő jeges szélben - és katonai parádék rézfúvók rivalgása, a cár bizánci vágású szemének hátborzongató tekintete előtt... Így élt a város." Ebből a kaotikus, szennyes kavargásból indulnak el Alekszej Tolsztoj regényének hősei. Ebből a reménytelen, sötét világból remélnek, hisznek egy új, szebb, boldogabb életet. Kerülő utakon, szenvedéseken, megpróbáltatásokon, vérözönön át, harcolják ki a nyugodt jövő ígéretét. Dása és Tyelegin, Kátya és Roscsin sorsa az orosz értelmiség sorsa: "Három vízben áztunk, három vérben fürödtünk, három lúgban főttünk. Tisztábbak vagyunk a tisztánál."
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, az I. kötet felirata enyhén kopott, olvasható. A II. kötet két utolsó üres lapja beszakadt, A továbbiakban a koruknak megfelelő, jó állapotú antikvár kötetek. Lapszélek néhol enyhén sárgultak. "Polcképes" kötetek. A kiadói "könyvjelző"-je is megvan, mely a kiadó ajánlása is egyben.
Terjedelem: 606 o. + 402 o.
Tömeg: 605 gr. + 423 gr.
1322_kar
Árverés vége: 2018. Máj. 04. 17:46 Termék megtekintve: 1283 |