Alfred de Musset: EGY FEHÉR RIGÓ TÖRTÉNETE | Termékkód: 448937 |
Európa Könyvkiadó, 1960
Szerző: Alfred de Musset
Ajánló: Csupa szív varrólányok, pajkos kis grizettek, szeszélyes szépasszonyok, dévaj diákok, gáláns katonatisztek, meghitt szegénység, hivalgó pompa, kacaj és mélabú, szerelem és Párizs: ebbe a világba vezet bennünket Musset, az elbeszélő. Mert a fájdalmas hangú lírikus és szellemes vígjátékíró, a francia romantika nagy alakja novellistának is jelentős. Az Egy fehér rigó történetében sem nehéz felfedezni Musset világhírű szerelmesének, a múlt század legnagyobb "kékharisnyájának" George Sandnak kegyetlen kigúnyolását.
Illusztráció: Drégely László
Kötés, állapot: Kiadói egészvászon, hátlap foltos. Beltartalom: előzéklapon (1. üres lap), tulajdonosi bejegyzések találhatók, a továbbiakban sárgulásmentes, korának megfelelő állapotban. Színes illusztrációkkal ellátott kötet.
Terjedelem: 304 o.
Tömeg: 290 gr.
2535_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 04. 09:16 Termék megtekintve: 570 |