Termék kategóriája: Könyv, Újság»Zene
Ambrózy Ágoston: BOROSTYÁN - Schubert életének regénye | Termékkód: 456078 |
Zeneműkiadó, 1965
A szerző Schubert lelkivilágának, emberi és művészi portréjának legjellemzőbb vonását, a magányosságot állította a regény középpontjába. A cselekmény kiinduló pontja az a magányos délután, amikor a zeneköltő agyában a h-moll szimfónia első vázlatai megfogannak. Innen tér vissza az író Schubert gyermekkorára, arra a sok méltatlanul elszenvedett bántalomra, a szigorú apától és a hűtlen szerelmestől rázúduló csapásokra, amelyek Schubertet oly magányossá, az emberek közt idegenné tették. Majd a felnőtt kor, a baráti társaság, a Magyarországon eltöltött idő kerül sorra. Minden cselekménysor mögött ott él és lélegzik a múlt század eleji Bécs, a császárváros minden örömével és vigasságával, bánatával. A regény befejezéseként pedig a hű barát, Josef Spaun írja le levél formájában Schubert utolsó napjait. Ambrózy regénye nemcsak érdekességénél és olvasmányosságánál fogva értéke a zenei szépirodalomnak, hanem azért is, mert stílusában, mondatainak zengésében és képeinek finom pasztellszíneiben vissza tudta adni a schuberti muzsika hangulatát
Kötés, állapot: kiadói egészvászon. Kívül-belül megkímélt, újszerű állapotban! A kiadói könyvjelző-ajánló is megtalálható a kötetben. Sárgulás-, és bejegyzésmentes, hófehér oldalakat lapozhat a kedves olvasó.
Terjedelem: 764 o.
Tömeg: 629 gr.
3015_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 02. 19:08 Termék megtekintve: 580 |