Angela Davis: ÉLETEM | Termékkód: 433440 |
Európa, 1977
Szerző: Angela Davis
Ajánló: Ki Angela Davis?
Egyetemi tanár, filozófus, és forradalmár. És fontos hozzátenni, hogy színes bőrű amerikai állampolgár. Szülei mélyen alulról törtek fel, hatalmas akaraterővel megáldva küzdöttek azért, hogy képezzék magukat, tanulhassanak, és egy emberibb életet élhessenek. Édesapja történelemtanár, édesanyja tanítónő volt. Már kicsi gyermekként átélte nap mint nap a rasszizmus kegyetlen megnyilvánulását, és ez váltotta ki belőle a tiltakozást az igazságtalanságok, az elnyomás, a rasszizmus ellen. Hamar politizálni kezdett, és vállalta a börtönt is azért, hogy tegyen valamit az igazságtalanságok ellen, a saját népét ? ahogyan ő nevezte őket ? testvéreit felvilágosítsa, és segítse a fiatalokat jobb életszínvonalra emelni..?
Műfaj: politikai önéletrajz
Kötés, állapot: papírvédő kopottas, gerinc kissé fakult. + Kiadói egészvászon, HIBÁTLAN. Beltartalom: bejegyzés-, sárgulásmentes, korát meghazudtoló állapotban.
Terjedelem: 387 o.
Tömeg: 440 gr.
1956_kar
Árverés vége: 2019. Ápr. 16. 17:34 Termék megtekintve: 634 |