Anton Csehov: A KUTYÁS HÖLGY / Elbeszélések | Termékkód: 458676 |
Kiadó: Európa, 1971
Szerző: Anton Csehov
"Tulajdonképpen minden gyönyörű ezen a világon, kivéve azt, amit mi magunk gondolunk és cselekszünk mikor megfeledkezünk a lét magasabb céljáról, emberi méltóságunkról."
Ajánló: ?Elbeszéléseiben mindig több tartalom van, mint szó?. mint stilisztika az egyetlen korunk művészei közül, aki az írás művészetét olyan tökéllyel sajátította el, hogy a szavaknak szűk lett a tér, a gondolatoknak pedig tágas?.Nem lehet tolmácsolni elbeszéléseinek tartalmát? mert azok mindegyike, mint drága, finom csipke, óvatos bánásmódot követel, és nem tűri a durva kezek érintését, amelyek csak összegyűrhetik azt? ? ? írja nagy példaképéről Gorkij, aki a legközelebb rokona, közvetlen utóda Csehovnak az orosz és világirodalomban.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, enyhén kopottas. Beltartalom: a 2. lapot követően a kötet alulról 3 cm-nyit "törött", ez alig észrevehető. A továbbiakban, bejegyzésmentes, megkímélt, jó állapotban.
A VILÁGIRODALOM REMEKEI c. sorozat kötete
Terjedelem: 339 o.
Tömeg: 397 gr.
3173_kar
Árverés vége: 2019. Febr. 24. 13:46 Termék megtekintve: 720 |