Armand Lanoux: ÁGYÚPOLKA | Termékkód: 448531 |
SZÁZADOK EMBEREK c. sorozat
Kiadó: Európa,1981
Szerző: Lanoux, Armand
Ajánló: Armand Lanoux, a nálunk is ismert francia író hatalmas vállalkozásának első kötetét tartja kezében az olvasó. Az Ágyúpolka elsősorban a párizsi kommün előtörténetét, külső és belső előzményeit tárgyalja. Az előtörténet azonban Lanoux-nál nem szorítkozik a porosz-francia háború, a második császárság ábrázolására, hanem jóval több ennél: korrajz, gazdaság-, politika-, kultúr-, eszme-, sőt akár divat vagy konyhatörténet is egyben.
Az író miniszterek előszobáiba, színházakba, lövészárkokba, főúri palotákba és polgári otthonokba, múltba és jövőbe - a mi jelenünkbe - kalauzolja olvasóját; már-már szinte "gyanús" részletességgel, fölényes mindentudással tájékoztat bennüket mindenről, aminek csak tárgyához köze lehet.
Módszerét egyértelmű siker koronázza: belátjuk, hogy a középkornak, a nagy francia forradalomnak, a 48-as forradalmaknak, a két világháborúnak vagy a 68-as májusi eseményeknek éppúgy közük van tárgyához, mint a közvetlen kortörténetnek; az események és az egyes emberek története, a forradalom és a legközvetlenebbül mindennapi élet, erkölcs és politika elválaszthatatlan egymástól.
A kötethez szorosan kapcsolódó A VÖRÖS KAKAS c. kötet is megtalálható az aukciómban!
Kötés, állapot: kiadói egészvászon a gerinc aljánál, nagyon halvány folttal. Polcképes. Beltartalom jó, bejegyzés- és sárgulásmentes, korának megfelelő állapotban.
Terjedelem: 796 o.
Tömeg: 647 gr.
Szállítási költség: postai díjszabás és a vevő igénye szerint
2471_kar
Árverés vége: 2019. Jan. 11. 17:49 Termék megtekintve: 582 |