Arthur B. Yolland: ANGOL-MAGYAR SZÓTÁR I. - Franklin-Társulat | Termékkód: 408639 |
A DICTIONARY
of the
HUNGARIAN AND ENGLISH LANGUAES
Third edition
Szerző: Arthur B. Yolland
Kiadó: FRANKLIN-TÁRSULAT, Budapest.
Ajánló - Idézet az előszóból: "Abban a reményben bocsátom közre a szerény munkámat, hogy a magyar közönség méltatni fogja azt a törekvésemet, hogy az angol és a magyar nemzetet, amelyeknek annyi közös vonásuk van, az irodalom terén is közelebb hozzam egymáshoz" - Budapest, 1905 szeptember havában - Yolland . Arthur B.
A kötet tartalmaz egy un. PÓTLÁST, melyet: Az újabb szavak és kifejezések gyűjteménye címen Dr. Bóna Éva - egyetemi tanársegéd szerkesztett
Az I. kötet ritka a neten, a II. több helyen is kapható töredékként!
Kötés, állapot: Varrott félvászon jellegű, mély nyomott kötés. - kopottas, tökéletesen tart. Beltartalom: a jobb oldali címlap hiányzik, az előszót tartalmazó oldal kötés felöli alsó sarka hiányos. Utolsó lap hátoldalán: tulajdonosi bélyegző, található. A továbbiakban a korát meghazudtoló állapotban.
Terjedelem: 836 o.
Tömeg: 762 gr.
1151_kar
Árverés kezdete: 2018. Aug. 08. 19:51 Árverés vége: 2018. Aug. 22. 19:51 Termék megtekintve: 1317 |