Az ingyenes aukciós piactér | 2018. Dec 9.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Egyéb könyvek

Arthur van Schendel: A JOHANNA MARIA FREGATT Termékkód: 469546

Fixár: 570 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 20 nap, 9 óra
2018. Dec. 30. 09:59

570 Ft Villámár

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (520)

Kiadó: Európa, 1983

Ajánló: A Johanna Maria nevű teljes vitorlázatú háromárbocost 1865-ben egy februári napon bocsátották vízre Amszterdamban, Oostenburg sólyájáról. A remekmívű, csodálatosan megépített vitorlás hajó kalandjai ekkor veszik kezdetüket: különféle rakományokkal járja a világ tengereit. Kezdetben fűszereket szállít Kelet-Indiából Hollandiába, viharok tépik az Atlanti-óceánon és az egyenlítő környékén. Néhány évi kemény munka után már meglátszanak rajta a kopás jelei, de Jacob Brouwer, a vitorlakészítő mester, aki a hajó szerelmese, gondot visel rá, hibáit kijavítgatja, rendben tartja, és minden út után megpróbálja visszavarázsolni a hajó eredeti szépségét.

Beköszönt azonban a gőzhajók korszaka, s vitorlással már nem túl jó üzlet az áruszállítás, ezért a hajót holland tulajdonosai eladják. Először norvég, majd orosz zászló alatt fut, s az Északi-tengert járja fával, fűrészáruval. Egyszer egy egész télen át Pétervárott vesztegel, a jég és a kemény időjárás nagy kárt tesz benne. Nem nagyon…

Kötés, állapot: papírvédő, a hátlapján egy helyen belülről javított, a továbbiakban polcképes. + Keménytáblás karton, korának megfelelő. Beltartalom: sárgulás-, és bejegyzésmentes állapotban.

Terjedelem: 145 o.

Tömeg: 488 gr.

3622_kar

Árverés kezdete: 2018. Dec. 09. 09:59
Árverés vége: 2018. Dec. 30. 09:59
Termék megtekintve: 549

Kocsis L. Mihály: SPORTPÁLYÁK FOGLYAI

Technikai érdekességek - Mikroprocesszor az autóban és más. .. - t80/1.

Béládi László / Krausz Tamás: SZTÁLIN - Történelmi vázlat

Kiss Károly: GYORSÍRÁS I. - Ritkaság!

IMPULZUS IV. évf. 8. sz. - 1988

HERZOG: RAJZÁS - AKCIÓS!

Ruise: VÉSZHELYZET - Rejtélyes szülések- RITKA, ÚJSZERŰ!

James M. Cain: A postás mindig kétszer csenget

Christine Arnothy: UTAK A BOLDOGSÁGHOZ

David Herbert Lawrence: LADY CHATTERLEY SZERETŐJE

Molnár Gál Péter: A PÁGER-ÜGY

Féja Géza: VISEGRÁDI ESTÉK

Peter Heim: A KLINIKA

Ruth Werner: EGY KÜLÖNÖS LÁNY

ÉLET ÉS TUDOMÁNY (1977) - XXXII. évfolyam 29 db száma - GYŰJTŐKNEK!

Václav Pavel Borovicka: HÍRES POLITIKAI MERÉNYLETEK

Günter Kunert: A KALAPOK NEVÉBEN

Szokoly Endre: HÉT ÉV BOLÍVIÁBAN (Világjárók 10. )

JÚLIA KÜLÖNSZÁM 1999/5