Asturias: FORGÓSZÉL | Termékkód: 463312 |
Kiadó: Európa, 1985
Szerző: Miguel Ángel Asturias (Nobel díjjas)
A Forgószél című regény (1949), mely Asturias prózai főművének, a Banántrilógiá-nak indító ? de önmagában is befejezett ? kötete, a prózába oltott költészet ? vagy a költészetté párolt próza? ? utánozhatatlanul eredeti asturiasi művészetével jeleníti meg egy nemes-idealisztikus üzleti-politikai vállalkozás csődjét, amely századunk harmincas éveiben, a banán áldott-átkozott földjén ? paradox módon ? nemcsak a chicagói felhőkarcolókban székelő biznisz-potentátokkal, hanem a népi ellenállás legkezdetlegesebb, misztikus-babonás tudatrétegét képviselő guatemalai parasztokkal is szembefordítja a mű két rokonszenves hősének jó szándékú messianizmusát.
Kötés, állapot: papírvédő, újszerű. Kiadói egészvászon könyvtári jelzet kivételével sérülésmentes. Beltartalom: a jelzetek kivételével, korának megfelelő.
Terjedelem: 233 o.
Tömeg: 309 gr.
3373_kar
Árverés vége: 2019. Jan. 07. 16:10 Termék megtekintve: 720 |