Termék kategóriája: Könyv, Újság»Művészet
Baktay Ervin: INDIA MŰVÉSZETE | Termékkód: 1062089283 |
A TÖRTÉNELEM ÉS MŰVELŐDÉS KERETÉBEN AZ ŐSKORTÓL A XX. SZÁZADIG
Kiadó: Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata, 1963
Ajánló: Magyarországon az utóbbi időben fokozódó érdeklődés mutatkozik India iránt. Ez adta az ösztönzést Kiadónknak arra, hogy harmadik kiadásban megjelentesse Baktay Ervin nagysikerű művét. A szerző imponáló tájékozottsága biztonságosan vezeti az érdeklődő olvasót ebben a számunkra távoli és egzotikus világban Baktay kiterjesztette vizsgálódásait a művészettörténet területén túlra is, mivel az átlagos európai olvasó számára az indiai filozófia, vallás és történelem jórészt idegen. Ezek némi ismerete nélkül pedig az indiai művészet remekei tartalmilag érthetetlenek. A mű tudományos hitelét a külföldi kiadások bizonyítják, a szakmai alaposság mellé lebilincselő előadókészség, kitűnő stílus járul. Az önmagukban is érdekes tárgyleírásokat átizzítja a személyes élmény heve, ami az olvasót szinte a látvány részesévé teszi. Ezt elősegíti a kitűnően válogatott képanyag, amely a szöveghez igazodik. Az 1963-ban elhunyt szerző műve ma is forrásanyagnak számít a hasonló témájú kutatásokhoz.
Kötés, állapot: Kiadói egészvászon, fakult lsd. képgaléria. A fedlapot ill. az előzék lapot követően a kötet törött, a kötése jól tart. Beltartalom: a továbbiakban bejegyzés mentes, megkímélt, korának megfelelő.
Terjedelem: 470 o.
Tömeg:1926 gr.
4379_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 03. 22:36 Termék megtekintve: 546 |