Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 25.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Akció, kaland

Bálint Aladár: ÉJFÉL-KÍSÉRTETHISTÓRIÁK /Magyar írók misztikus novellái Termékkód: 454190

Fixár: 560 Ft
Árverés vége: +5 perc Lejárt
2018. Okt. 15. 12:54

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (0)

Kiadó: Terra-Maecenas, 1987

Hasonmás kiadás, az eredetit Gyomán Kner Izidor 1917-ben adta ki. Fekete-fehér illusztrációkat tartalmaz.

Szerkesztő: Bálint Aladár

Ajánló: Két önálló kötet közös reprintjét kívánjuk az olvasó kezébe adni, a reprintek minden formai jegyét megőrizve, de korszerű, a témához illeszkedő védőborítóval. Az első kötet 16 történetét Bálint Aladár (1881-1924), a Nyugat főmunkatársa, a századelő vezető kritikusa válogatta, Kosztolányi Dezső írta hozzá az előszót. A reprint második felében található a Kísértethistóriák kötete, amely - Balázs Béla fordításában - a téma klasszikus szépségű gyöngyszemeit tartalmazza. Az első világháború borzalmai és felfoghatatlan szenvedései fellendítették, tömegélménnyé tették a miszticizmus, a szellemvilág, a természetfeletti iránti érdeklődést, e "közeg" elfogadását. Az "anyagelvű" beidegződések egyszeriben megrendültek, mert a józan ésszel "hihetetlen" nagyon is hihetővé vált. A családok zöme gyászolt, a jövő a jelennél is kilátástalanabbnak tűnt. Ma már tudjuk, hogy az ezredforduló tájékán is számos megmagyarázhatatlan rejtéllyel kell szembenéznünk. Szorongásaink a gyermekkorban kezdődnek, a kínzó álmok egyikünket sem kerülik el, a bolygónkat fenyegető nukleáris baleset lehetősége kézzelfogható valóság immár. A klasszikus szerzők misztikus történetei ma talán időszerűbb életérzést tükröznek, mint keletkezésük idején. A második kötet szerzői: L. Bulwer, Goethe, E. A. Poe, N. Gogol, P. Merimée és még sokan mások.

Az illusztrációkat Divéky József rajzolta

Kötés, állapot: keménytáblás karton, fedlap élén két pöttynyi sérülés kivételével, jó, polcképes, korának megfelelő állapotban. Beltartalom: teljes mértékben új, újszerű állapotban.

Terjedelem: 404 o.

Tömeg: 584 gr.

Szállítási költség: postai díjszabás v MPL szerint.

2786_Kar

Árverés kezdete: 2018. Szept. 15. 12:54
Árverés vége: 2018. Okt. 15. 12:54
Termék megtekintve: 671