Termék kategóriája: Könyv, Újság»Akció, kaland
Bálint Aladár: ÉJFÉL-KÍSÉRTETHISTÓRIÁK /Magyar írók misztikus novellái | Termékkód: 454190 |
Kiadó: Terra-Maecenas, 1987
Hasonmás kiadás, az eredetit Gyomán Kner Izidor 1917-ben adta ki. Fekete-fehér illusztrációkat tartalmaz.
Szerkesztő: Bálint Aladár
Ajánló: Két önálló kötet közös reprintjét kívánjuk az olvasó kezébe adni, a reprintek minden formai jegyét megőrizve, de korszerű, a témához illeszkedő védőborítóval. Az első kötet 16 történetét Bálint Aladár (1881-1924), a Nyugat főmunkatársa, a századelő vezető kritikusa válogatta, Kosztolányi Dezső írta hozzá az előszót. A reprint második felében található a Kísértethistóriák kötete, amely - Balázs Béla fordításában - a téma klasszikus szépségű gyöngyszemeit tartalmazza. Az első világháború borzalmai és felfoghatatlan szenvedései fellendítették, tömegélménnyé tették a miszticizmus, a szellemvilág, a természetfeletti iránti érdeklődést, e "közeg" elfogadását. Az "anyagelvű" beidegződések egyszeriben megrendültek, mert a józan ésszel "hihetetlen" nagyon is hihetővé vált. A családok zöme gyászolt, a jövő a jelennél is kilátástalanabbnak tűnt. Ma már tudjuk, hogy az ezredforduló tájékán is számos megmagyarázhatatlan rejtéllyel kell szembenéznünk. Szorongásaink a gyermekkorban kezdődnek, a kínzó álmok egyikünket sem kerülik el, a bolygónkat fenyegető nukleáris baleset lehetősége kézzelfogható valóság immár. A klasszikus szerzők misztikus történetei ma talán időszerűbb életérzést tükröznek, mint keletkezésük idején. A második kötet szerzői: L. Bulwer, Goethe, E. A. Poe, N. Gogol, P. Merimée és még sokan mások.
Az illusztrációkat Divéky József rajzolta
Kötés, állapot: keménytáblás karton, fedlap élén két pöttynyi sérülés kivételével, jó, polcképes, korának megfelelő állapotban. Beltartalom: teljes mértékben új, újszerű állapotban.
Terjedelem: 404 o.
Tömeg: 584 gr.
Szállítási költség: postai díjszabás v MPL szerint.
2786_Kar
Árverés vége: 2018. Okt. 15. 12:54 Termék megtekintve: 671 |