Az ingyenes aukciós piactér | 2019. Márc 21.

Barabás Tibor: URIEL Termékkód: 311230

Fixár: 390 Ft Villámár
Árverés vége: 25 nap, 17 óra
2019. Ápr. 16. 18:01

390 Ft Villámár

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (140)

Szerző: Barabás Tibor

Kiadó: Szépirodalmi, 1974

HINCZ GYULA RAJZAIVAL

Tartalom, ajánló: Uriel da Costa történetének alig van feldolgozása a világirodalomban, sorsát, tragédiáját nálunk nem ismerik. Pedig élete minden írói fantáziát megszégyenítően izgalmas és gazdag fordulatokban. A Spanyolországból kiűzött, Oportóban letelepedett marranosz család – származását titkolva – hívő keresztényként, jezsuita főiskolán nevelteti legtehetségesebb fiát, Gábrielt.

A tomboló inkvizíció eléri Portugáliát is, és Gábriel az erőszak és a gyűlölet gyilkos szigorítását látva, az üldözöttek pártjára áll, még mielőtt származása titkára rádöbbenne. A család hamarosan Hollandiába menekül, s kezdetét veszi a közben ősei hitére visszatérő, zsidó hitében az Uriel nevet felvevő főhős küzdelmeinek, megaláztatásainak sorozata. Uriel számára a választott vallás sem biztosítja az óhajtott értelmes harmóniát. Rá kell eszmélnie, hogy a farizeusok, a szövegmagyarázók dogmákká merevítik a mózesi tanítás erkölcsi elveit, s makacs és értelmetlen hagyományőrzéssel nehezítik meg, vagy teszik lehetetlenné a vallás humanizálódását. De Uriel nem csak az írásmagyarázókkal kerül ellentétbe, hanem családja tagjaival is, akik anyagi biztonságukat és lelki kényelmüket féltve, egyre jobban eltávolodnak tőle, feljelentik és megtagadják, s maguk is szorgalmazói lesznek megaláztatásainak. A megtört, börtönviselt, az egyházból kiátkozott, majd vezeklésre és írásai visszavonására kényszerített  Urielre unokaöccse lő rá a templom kapujában. A kívül-belül megsebzett ember ezután megírja végrendeletét-vádiratát, és öngyilkos lesz.

Vigyázat! Cselekményleírást is tartalmaz!

Kötés, állapot: papírvédő (újszerű) + arany nyomásos félvászon (újszerű). Beltartalom: sérülésmentes. TELJESEN ÚJNAK LÁTSZÓ KÖTET!

Terjedelem: 185 o.

Tömeg: 210 gr.

(693)kar

Árverés kezdete: 2019. Márc. 17. 17:01
Árverés vége: 2019. Ápr. 16. 18:01
Termék megtekintve: 990

Panoráma útikönyvek: ROMÁNIA

Berkesi András: A 13. ÜGYNÖK

Tornyai János: FÁKLYA AZ ISTEN KEZÉBEN

V. I. Lenin: Művei 33. -1921 augusztus - 1923 március

A MAGYAR TÖRTÉNELEM NAGY ALAKJAI 8. rész

Sven Elvestadt: KRAG FELÜGYELŐ BRAVÚROS NYOMZÁSAI

László Lajos: A HATODIK NAP

Tecuceanu: D-237

Kis Ervin: NOÉ KISZÁLL A BÁRKÁBÓL

SZÉP VERSEK 1971

Maxim Gorkij: AZ ARTAMONOVOK

KÖSZÖNET A BOLDOG ÉVEKÉRT - Záray-Vámosi

Nemere István: A TITÁN-TERV

Sütő András: ENGEDJÉTEK HOZZÁM JÖNNI A SZAVAKAT

Egyveleg BUDAI DÉNES műveiből - RÉGI SZTÁROKKAL AZ IGAZI "RETRO"! !

Zilahy Lajos: A FEGYVEREK VISSZANÉZNEK

KÉZIKÖNYV A VALLÁSRÓL

Charlotte Bronte: SHIRLEY

Leblanc: ARSENE LUPIN HERLOCK SHOLMES ELLEN-Mesterdetekt ív kisk. 7.

PC GURU - 2002 - 2 db. száma - ÚJSZERŰ! - Melléletek nélkül!