Termék kategóriája: Könyv, Újság»Művészet
Barát Endre: ÉLT HARMINCHÁROM ÉVET / Regény Paál László életéről | Termékkód: 453955 |
Kiadó: Corvina, 1972
Szerző: Barát Endre
Ajánló: Paál Lászlónak, a festőművésznek első találkozása a szerelemmel másként is történhetett, a 48-as múlt emléke másként is eljuthatott hozzá, nemcsak a vértanúk koldussá lett hóhérján keresztül ? ez a könyv azonban regény, s közelebb viszi az olvasót a magyar ?barbizoni?, Monsieur Paál, a plein-air tájképfestés kiváló alakja, a charentoni klinika tragikus-fiatalon elhunyt betege művészetéhez. Egy zaklatott lelkivilágú, hányatott sorsú egyéniség képe bontakozik ki a kiegyezés előtti évek Erdélyének és a kommün Párizsának háttere előtt. A festészet forradalmának évtizedei ezek, s a ?barbizoniak?, köztük Paál László munkássága, ennek egyik győztes csatája. Bizonyítékként szolgáljon a regényt illusztráló nyolc színes reprodukció Paál szép és jellegzetes erdőrészleteivel.
Kötés, állapot: papírvédő, felső éle kissé kopottas, hátlapnál egy helyen belülről javított, polcképes. Kiadói egészvászon: újszerű. Beltartalom: újszerű, megkímélt, bejegyzésmentes állapotban.
Terjedelem: 238 o.
Tömeg: 339 gr.
2769_kar
Árverés vége: 2019. Márc. 03. 17:08 Termék megtekintve: 672 |