Beecher-Stowe: TAMÁS BÁTYA KUNYHÓJA | Termékkód: 425389 |
Kiadó: Kriterion, 1971
Szerző: Harriet Beecher-Stowe
Fordította: Réz András
Tartalom, ajánló: ?ViIágtörténeti cselekedet volt ez a könyv. Megmutatta az egész világnak Amerika szégyenét, a rabszolgaságot? Harriet Beecher Stowe könyve betöltötte hivatását. De csodálatos módon nem felejtették el azóta sem. Ma is százezrek olvassák szerte a világon, színdarabokat faragnak, mozi darabokat csinálnak belőle, és nincs nap, hogy sokan-sokan meg ne siratnák a nemes szívű, vallásos lelkű, öreg négert, Tamás bátyát, Úgy látszik, még mindig van mit tanulnunk ebből a könyvből. Rabszolgák nincsenek bár; de még mindig megesik, hogy különbséget teszünk ember és ember között, és nem tudjuk elképzelni, hogy ami nekünk s a magunk fajtájú embenek fáj, az éppen úgy fáj a másfajta embernek is. A Tamás bátya kunyhója még sokáig szükséges könyv lesz. Meg kell tanulnunk belőle, hogy rnindahányan egyformán Isten gyermekei vagyunk, szeretnünk és becsülnünk kell egymást!?
Kötés, állapot: félvászon. Korát meghazudtoló, jó állapotban.
Terjedelem: 445 o.
Tömeg: 470 gr.
389_kar_pótl
Árverés vége: 2018. Dec. 15. 15:46 Termék megtekintve: 778 |