Berkesi András: BARÁTOK - Új könyv! | Termékkód: 463533 |
Kiadó: Magvető, 1982
Berkesi András ebben a regényében két rendkívüli ember barátságának négy évtizedes útját dolgozza fel. A történet kezdetének színhelye a Drávához közel eső fiktív németajkú település, Bodajk, ahol a mű hősei ifjúságukat töltik. Zala Miklós, egy tizenkilences vörös katona és a korán árvaságra jutott, sorsára hagyatott Dávid Imre itt köt barátságot a háború közepén. Végig kísérhetjük, hogyan válnak az illegalitásban működő kommunista párt aktivistáivá, miként veszik fel a harcot a helység volksbundistáival, s vészelik át a lebukásukat követően a börtönt, a kínzásokat. A felszabadulás után mindketten a Szovjetúnióban tanulnak tovább. Friss mérnöki diplomával térnek vissza és egy tipikus nagyvállalat vezérigazgatóságán helyezkednek el. Imre nem bírja sokáig a főváros zaját, visszatér ifjúsága színhelyére, elvállalja az ottani gyár igazgatását. Miklós sorsa rosszabbra fordul, nyomasztják családi problémái, nem képes elviselni a körülötte folyó visszaéléseket, végső megoldásként barátja által szervezett gyár főmérnöke lesz. Kettejük kapcsolata itt szenved hajótörést...
Kötés, állapot: papírvédő + kiadói egészvászon. Kívül-belül annyira jó állapotban, hogy nyugodt szívvel újnak mertem kategorizálni a korától függetlenül.
Terjedelem. 567 o.
Tömeg: 557 gr.
3418_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 25. 12:53 Termék megtekintve: 563 |