Berkesi András: FÖNN AZ EMELETEN | Termékkód: 455136 |
Kiadó: Magvető, 1979.
Bajkó Andris szerszámkészítő lakatost váratlanul őrizetbe veszi a rendőrség, s ő súlyos következményekkel járó beismerő vallomást tesz. Vádolja önmagát, még csak meg sem keresi a módját, hogy a bíróság majdan enyhítő körülményeket találjon számára.
Bajkóék régi barátja, az író, nem nyugszik bele ebbe a fájdalmas fordulatba. Jól ismeri a családtagokat, szereti, becsüli a fiút, és nem tudja elhinni róla azt a sok rosszat, amivel befeketítette magát a kihallgatások során. Nem nyugszik: vajon mi rejtőzhet e különös bűnügy hátterében? Nyomozni kezd, megkeresi a fiút, hogy tőle talán megtudja az igazat, Andris azonban barátságtalan és zárkózott, meglátogatja az idős nagyanyját, akit Andris eltart, Bajkó Béla egyetemi tanárt és másokat, akik együtt éltek, kapcsolatban voltak vele, mielőtt ez a szörnyűséges esemény bekövetkezett volna az életében.
És a hétköznapinak látszó bűnügy hátterében kirajzolódik egy családi és történelmi dráma, mondhatni, tragédia, amelynek kései megszenvedője a fiatalember.
Kötés, állapot: papírvédő, újszerű. Kidói egészvászon, új. Beltartalom: a kötet az előzéktapot követően kissé "törött", a továbbiakban bejegyzés-, és sárgulásmentes, megkímélt állapotban. Nagy betűvel szedett idősebbek is könnyedén olvashatják.
Terjedelem: 364 o.
Tömeg: 357 gr.
2910_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 20. 20:29 Termék megtekintve: 564 |