Boccaccio: DEKAMERON I-II. | Termékkód: 463375 |
Kiadó: Európa, 1985
Szerző: Giovanni Boccaccio
Ajánló: Hat évszázaddal ezelőtt írta Boccaccio, a nagy olasz író, a novellairodalom atyja, világhírű elbeszéléseit. Dekameron címmel egybegyűjtött borsos történetei azóta se veszítettek elevenségükből, mert az író nem éri be azzal, hogy egyszerűen elbeszéli a szerencsétlen vagy boldog szerelmesek megpróbáltatásait vagy kacagtató kalandjait, a tréfás vagy szomorú történeteket: elbeszéléseiben ott kavarog korának egész társadalma, megtollasodott vagy tönkrement kereskedők, uzsorások, művészek, kalandorok, féktelen nemes urak, ravasz kópék, huncut parasztok, álszent, nagybélű, parázna papok, ostoba és agyafúrt törvénytudók, orvosok. Boccaccio a középkor alkonyán már az újkor hírnöke: a vakhit helyett a kétkedést, a józan észt, az önsanyargató vezeklés helyett a derűs életörömöt hirdeti.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, jó. Beltartalom: az 1. kötet a címlap előtt enyhén törött (kötése jól tart), a továbbiakban bejegyzésmentes, korának megfelelő állapotban. lsd. képgaléria
Terjedelem: 468 o. + 378 o.
Tömeg: 789 gr.
3377_kar
Árverés vége: 2018. Okt. 26. 19:10 Termék megtekintve: 652 |