Az ingyenes aukciós piactér | 2017. Nov 23.

Boleslaw Prus: A FÁRAÓ Termékkód: 427388

Fixár: 590 Ft Villámár
Árverés vége: 4 nap, 20 óra
2017. Nov. 28. 19:28

590 Ft Villámár

  konyvturi (514 ) starT.gif
  Minősítések száma: 514
Pozitív minősítés: 514 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (3034)

Kiadó: Európa, 1975

Szerző: Boleslaw Prus

Tartalom, ajánló: "A regény cselekménye az ókori Egyiptomban, az időszámításunk előtti 11. században játszódik. Főhőse a fiatal 13. Ramszesz fáraó a jószándékú reformer típusát testesíti meg, aki válságos korszakban kerül trónra. Kifosztott állampénztárt, elgyengült és jogtalanságok között sínylődő, embertelenül kizsákmányolt parasztságot, nyomorgó népet lát mindenhol, amikor először végigjárja országát. Csak személyes tulajdonságai, esze és erkölcsi tisztasága, szenvedélyes természete segíti annak felismerésében, hogy a dús Egyiptom népét Herihor főpap és a politikai vezető réteggé vált papi kaszt döntötte nyomorba. Herrior nemcsak főpap, hanem külügyminiszter is, és az államvezetésben sokkal gyakorlottabb, mint a fiatal fáraó. Ramszesznek csak egy igaz társa lenne harcában, Pentuer. ő azonban annyiszor tapasztalta, hogy minden erélyes változásra a nép fizet rá, hogy fél minden kezdeményezéstől. Ilyen helyzetben nem kétséges, hogy kinek kell buknia. Az író azonban megoldást talál a tragikus vég feloldására: megírja mi történt 13. Ramszesz halála után, hogyan vezették be a reformokat éppen a legyőzött fáraó ellenségei.

Kitűnő leíró készség jellemzi, a részleteket pontosan megrajzolja, figuráit sokoldalúan ábrázolja, alakjai pszichológiailag hitelesek. A regény értéke az ókori egyiptomi hitvilág racionalista magyarázata, a széleskörű természettudományos szemlélet szálainak beszövése a történelmi regény eseménysorába. 14 éves kortól bárkinek az olvasmánya lehet." – Legeza Ilona

Kötés, állapot: papírvédő - egy helyen belülről javítottam, ez alig látszik - jó, "polcképes állapotban. + Kiadói egészvászon, HIBÁTLAN. Beltartalom: a a hátlap, a fedlap belsején és az utóbbi felé eső üreslapoldalon, ragasztás nyomok és egy halvány tulajdonosi bélyegző.  Ezek nem zavaróak. A továbbiakban sárgulásmentes, megkímélt, mondhatni újszerű állapotban.

Terjedelem: 641

Tömeg: 677 gr.

Szállítási költség postai díjszabás és a Vevő igénye szerint.

1585_kar+szil_világ-i-remek

Árverés kezdete: 2017. Nov. 14. 19:28
Árverés vége: 2017. Nov. 28. 19:28
Termék megtekintve: 1038

MAGYAR DALOK - Kitűnő népdal és műdal válogatás! - KIVÁLÓ ELŐADÓKTÓL!

Walter Jens: AZ UTOLSÓ VÁDLOTT

Molnár Gábor: Az Arany-Góbi kősivatagában

Sas József - TárSASutazás (1985)

Hortobágyi: EGYSÉGES ÉRETTSÉGI FELADATGYŰJTEMÉNY MATEMATIKA I-II.

Zsoldos Péter: ELLENPONT

Vas Zoltán: HORTHY, VAGY A KIRÁLY? - (1920-1921) ;

Bocsák Miklós: A CSÁSZÁR ÉS UTÁNA A SÖTÉTSÉG

Vadászkocsi eladó

Moldova György: AZ ÖRDÖG LAPOT KÉR

CSAK EGY KISLÁNY VAN A VILÁGON LP - KIZÁRÓLAG NÓTA KEDVELŐKNEK!

Lorraine Heath: EGY BOTRÁNYHŐS HÁLÓJÁBAN

Passuth László: ESŐISTEN SIRATJA MEXIKÓT

Honoré de Balzac: PAJZÁN HISTÓRIÁK

Margaret Drabble: MALOMKŐ

Homérosz: ODÜSSZEIA (könyv)

- "RETRO! "

Melissa Moretti: A SZERELEM VIRÁGAI

MAGYAR HORGÁSZ 2008. LXII. évfolyam 1-12. szám (TELJES ÉVFOLYAM! )

Josrph Conrad: LORD JIM (1949)