Bólya Péter: A VERÉB SZÁZADIK LÉPÉSE / A VÉDŐIRAT / SZÜRET | Termékkód: 1062056453 |
Kiadó: Magvető, 1984
Ajánló: Az élettel való nagy, tragikus összekülönbözés (A veréb századik lépése), az íróvá válás és ennek eszközeként a sistergő, sikeres élet keresése (A védőirat) után befutott íróként látjuk viszont Berecz Lászlót a Szüretben, ahol a nagy ünnep is csak látszatnak bizonyul.
?? Azt mondta nekem egyszer a csicsói pap, anno 1957. tizenhárom éves koromban: Te fiam, mindig ingerelni fogod az embereket, és az alapvető ösztönöket fogod kiváltani belőlük. A nők közösülni akarnak majd veled, a férfiak verekedni. De te mindegyiküket túléled.?
?No, Berecz fiam, most pedig itt hagysz csapot-papot, ötszobás lakást, hallgatag szülőket, fecsegő egyetemi évfolyamot, és elmész az élmények után. Bejárod a világot, jó barátságot kötsz a gyilkosokkal és miniszterekkel egyaránt, lejegyzed a kisgyerekek gügyögését és az öregemberek bölcsességeit, mindenhova eljutsz, ahova lehetséges, aztán keresel egy barlangot, leülsz és megírod a nagy regényt.?
Kötés, állapot: papírvédő+kiadói egészvászon. Kívül-belül újszerű, bejegyzésmentes állapotban.
Terjedelem: 309 o.
Tömeg: 356 gr.
3920_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 24. 09:42 Termék megtekintve: 367 |