Brentjes: IZMAEL FIAI - Az arabok története és kultúrája | Termékkód: 407393 |
UNIVERZUM KÖNYVTÁR
Kiadó: Kossuth, 1986
Szerző: Burchard Brentjes
Ajánló: "A szerző elsősorban a két nagy dinasztia, az Omajjádok (650-750) és az Abbészidák (750-1100) korszakaira koncentrál. A dinasztiák története kapcsán bemutatja a középkori mohamedán művészetet is a granadai Alhambrától a mekkai nagy mecsetig, egyszerre rajzolva meg az iszlám művészetének különös és általános vonásait. A kötet térben és időben szorosan kapcsolódik Brentjes egy másik munkájához (Kánok-szultánok-emírek), amelyet szintén megjelentettünk. E két mű együttesen tartalmazza az iszlám világ történetét a Hidzsrától a XX. század elejéig."
Kötés, állapot: papír - jó -.+ félvászon - HIBÁTLAN-. Beltartalom: korát meghazudtoló HIBÁTLAN állapotban.
Terjedelem: 177 o.
Tömeg:514 gr.
Pécsen átvehető. Szállítási költség: postai díjszabás és a Vevő igénye szerint.
1026_kar
Árverés vége: 2019. Febr. 11. 22:19 Termék megtekintve: 879 |