Charles Dickens: A PICKWICK KLUB I-II. | Termékkód: 458687 |
Kiadó: Európa, 1976
Szerző: Dickens, Charles
Ajánló: Sámuel Pickwick úr, a róla elnevezett klub díszelnöke, három barátja és klubtársa kíséretében felkerekedik, hogy Anglia-szerte tanulmányozza az emberi természetet. Pickwick úr jegyzőkönyvébe már a postakocsi-állomásra menet a lehető legfigyelemreméltóbb adatok kerülnek: a bérkocsis lova negyvenkét éves és két-három hétig húz egyvégtében, mert ha kifogják, menten összeesik. Érdekes információit a kocsis néhány ökölcsapással is megtoldja - ugyanis rendőrségi besúgónak nézi a jegyzetelő díszelnököt. De a lelkes pickwickistákat az efféle megpróbáltatások - melyek pedig sorozatosan érik őket - nem riasztják vissza a tudomány felvirágoztatásától és a műveltség terjesztésétől, amelynek, mint a Pickwick Klub Levelező Csoportja a szolgálatába szegődtek. A jóságos és rettenthetetlenül naiv Pickwick úr, a szerelmi diadalokra vágyó és az első megsavanyodott vénkisasszonyba belehabarodó Tupman, Snodgrass, a lánglelkű fűzfapoéta és Winkle, a kétbalkezes álsportember roppant változatos és mulattató kalandokat élnek át, a vidéki és a londoni élet különféle érdekes figuráival ismerkednek meg, és végül is minden bonyodalomból kivágják magukat Pickwick úr inasának, a végtelenül leleményes és rendíthetetlenül jó kedélyű Sam Wellernek a segítségével.
A Pickwick Klub egy csapásra Anglia legolvasottabb írójává tette a fiatal újságírót, akit a kiadó eredetileg tréfás rajzok kísérő szövegének írására kért fel. Későbbi műveiben Dickens mélyebbre hatolt az emberi sorsok és a társadalmi állapotok ábrázolásában, de szenvedélyes mesélőkedve és gazdag humora talán sehol sem tündököl úgy, mint A Pickwick Klub lapjain.
A VILÁGIRODALOM REMEKEI c. sorozat kötete
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, nyereg fakult, enyhén kopottas, korának megfelelő állapotban. Beltartalom: korát meghazudtoló, újszerűnek kategorizálható állapotban. A kiadói könyvjelző-ajánlója is megvan.
Terjedelem: 433 o. + 415 o.
Tömeg: 952 gr.
3174_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 24. 09:05 Termék megtekintve: 639 |