Charlotte Bronte: VILLETTE / HENRY HASTINGS KAPITÁNY I-II. | Termékkód: 442960 |
Európa Könyvkiadó, 1974
Szerző: Bronté, Charlotte
Ajánló: Gazdag élményforrás a gyűlölet és szerelem nagy regénye, a Villette. Világhírű párjához a Jane Eyre-hez hasonlóan: ?emlékkönyv? egy fiatal leány küzdelmes életének története. A főszereplő ? a kitörő érzelmek és a hűvös értelem tüzében-jegében edzett jellemű félénk és mégis erős alkatú csúnyácska szegény és magára hagyott angol Miss ? alakjában joggal véljük felismerni a regényes életű írónő önarcképét, s talán még több joggal csodáljuk benne a jó és rossz hatalmak csatájában mindig áldozatul vetett, de végül mindig diadalmaskodó Regényhősnő eszményképét.
A korai, töredékes kéziratban fennmaradt kisregény, a Henry Hastings kapitány kis hősnője, Elizabeth sokban rokon a Villette Lucy Snowe-jával. Az elvetemült Hasting kapitány és jellemes húga, Elizabeth kapcsolata Charlotte Bronté és tehetséges kisiklott életű öccse, Branwell szeretve-gyűlölködő kapcsolatát tükrözi. A korai kisregény és a későbbi nagy ? egyazon írói arculathoz ad vonásokat. Elragadó, romantikus mese és meggyőző, megindító valóság keveredik mindkettőben. Lucy Snowe viszontagságos villette-i éveti csakúgy, mint Elizabeth zamornai élményeit Charlotte Bronté brüsszeli és haworthi élményei szenvedései és szenvedélyei telítik igaz tartalommal: elválaszthatatlanul bogozódó gyűlölettel és szerelemmel.
Kötés, állapot: Kiadói egészvászon, kissé kopottas az 1. kötet gerince enyhén fakult. Beltartalom: egy névbejegyzáés kivételével, megkímélt, korának megdfelelő állapotban.
Terjedelem: 319 o. + 334 o.
Tömeg: 757 gr.
2258_kar
Árverés vége: 2018. Okt. 14. 12:20 Termék megtekintve: 715 |