Christa Wolf: VISSZAPERELT EMLÉKEZET | Termékkód: 458975 |
Kiadó: Magvető, 1976
Sorozat: VILÁGKÖNYVTÁR
Ajánló: Az írónő 1971-ben családostul ellátogat szülővárosába. Két rövid nap alatt megelevenedik a múlt, beszélni kezdenek házak, utcák. És kérdezni kezd az írónő tizenöt éves lánya, és konokul kérdezi: az igazat, a személyes igazságot, az önvizsgálat fáradságával leszűrt igazságot akarja tudni a német fasizmus éveiről.
Az írónő válasza ? mélyen emberi és mélyen német önvizsgálata ? regénnyé terebélyesedik a rövid látogatás regényében: Nelly Jordanról szól, aki egy porosz kisvárosban nő föl a 30-as, 40-es években. Nelly Jordan tipikusan németnek mondható családjáról is szól ez a második regény az első regényben, a hitleri időkről, a rettentően rendes hétköznapokról, amelyekből rettentő háború és bukás származott.
Harmadik rétege is van ennek az immár európai hírű regénynek, a mai NDK-irodalom egyik legjelentősebb alkotásának: ebben a jelent vizsgálja Christa Wolf, kettős történetében beiktatott reflexiókkal, tűnődésekkel.
Ilyenképpen háromszoros vizsgálat és önvizsgálat ez a regény. Az európai irodalomnak abba a nagy vonulatába tartozik, amelyet a történelmi önvizsgálat irodalmának nevezünk, és amelynek célja az, hogy az európai népek és az emberiség úrrá legyenek a keserves múlton, a tiszta jövő és tiszta nemzedékei szolgálatában.
Chirsta Wolf: ??.. nemzedékem érései folyamatát nyomon követni, s egyben az okokat is keresni, amelyek hátráltatták fejlődését. Azok számára, akik a fasizmus korában nőttek fel, nem létezik olyan dátum, amelytől fogva azt lehetne mondani: "úrrá lettek rajta?. Az irodalomnak kell utánajárnia a folyamatnak?."
Kötés, állapot: papírvédő, kopottas, erőssen elszíneződött különös tekintettel a gerincre. + Kiadói egészvászon, újszerű. Beltartalom: sárgulás-, és bejegyzésmentes megkímélt állapotban.
Terjedelem: 516 o.
Tömeg: 464 gr.
3215_kar
Árverés vége: 2019. Febr. 26. 10:31 Termék megtekintve: 689 |