Cooper: BŐRHARISNYA (1964) | Termékkód: 448961 |
Kiadó: Móra, 1964
Szerző: James Fenimore Cooper
Gerhard Gossmann rajzaival
Ajánló: A rokonszenves jellemű, felejthetetlen Natty Bumppo, aki Cooper minden indiánregényében más-más néven szerepel, ebben a könyvben a Bőrharisnya nevet viseli. Ez sorrendben a negyedik Cooper öt világhírű indiánregénye közt, melyet örömmel olvas az egész világ ifjúsága. Érdekes megemlíteni, hogy Cooper indiánsorozatából valamikor, 1823-ban, ez a kötet jelent meg elsőnek. A regény egyik hősében, Marmaduke Temple bíróban Cooper a saját édesapját rajzolja meg, akinek élete sok rokon vonást mutat a regényalak történetével. A Bőrharisnya cselekménye 1793-94-ben játszódik le, a modern Amerika kialakulásának első idejében. Natty Bumppo és indián barátja, Csingacsguk a múltba révedező öreg szemével nézi a körülöttük kavargó eseményeket és a sok változást, melybe nehezen tud belenyugodni. Ha nincs is mindig igazuk, életük a barátságnak, a hűségnek, a természet szeretetének és az egyszerű ember egyenes gondolkodásának szépségét hirdeti.
Kötés, állapot: Keménytáblás, félvászon. Kissé kopottas, hátlap foltos, lsd. képgalérát. Beltartalom: a címlap hátoldalán tulajdonosi bejegyzés, 3 lapszélen folt található. A továbbiakban korának megfelelő állapotban.
Terjedelem: 302 o.
Tömeg: 401 gr.
2544_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 13. 12:03 Termék megtekintve: 920 |