Cooper: NYOMKERESŐ (1961) | Termékkód: 448960 |
Kiadó: Móra, 1961
Szerző: James Fenimore Cooper
Gerhard Gossmann rajzaival
Ajánló: A híres Hosszú Puska, akit az indiánok Vadölőnek is neveznek, ebben a regényben a Nyomkereső nevet viseli. Ő az, testestül-lelkestül, a delavár indiánok neveltje, Csingacsguk, a Nagy Kígyó elválaszthatatlan társa. Ezúttal egy fiatal leányt kalauzol a végtelen amerikai őserdőkön át, aki apjához igyekszik Oswego erődjébe. Útjuk kalandokkal teljes. Ellenséges indián csapatok elől menekülnek, rohanó hegyi patakokon úsztatnak le kis, fakéreg csónakjukon, s csak Nyomkereső és társai ügyessége, tapasztalata menti meg életüket. S mégis ez az őserdei út szinte semmiség azokhoz az izgalmas eseményekhez képest, amelyek az Ontario egyik elrejtett kis szigetén történnek velük, amikor árulás folytán váratlanul irokéz támadás éri őket.
Kötés, állapot: Keménytáblás, félvászon. Kissé kopottas, hátlap foltos, lsd. képgalérát. Beltartalom: az előzéklapot, követően "törött". A továbbiakban korának megfelelő, bejegyzésmentes.
Terjedelem: 317 o.
Tömeg: 384 gr.
2543_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 16. 09:18 Termék megtekintve: 622 |