Csapó György: AZ ARANY TEKNŐSBÉKA FÖLDJÉN (Világjárók 25.) Vietnam | Termékkód: 455110 |
VIETNÁMI ÚTIRAJZ
Kiadó: Gondolat, 1961
Ajánló: Vietnamról, a csodálatosan szép hátsó-indiai országról szól. Csapó György, az ismert újságíró útikönyve. Írásmódját az élményszerűség, az utazásnak, a benyomásnak, a tapasztalatoknak filmszerűen pergő, gondolatokkal telített kifejezése jellemzi. ? Nem törekedett arra, hogy teljes képet adjon a Vietnami Demokratikus Köztársaságról, de sok színnel árnyalt, eleven útirajzaiban, jellemző epizódok kapcsán ismerteti a vietnami nép tündérien szép legendáit, valóságos történelmét, a népszokásokat, beszámol az öltözködésről, házasságról, szerelemről, a dzsungel tájairól, az ország flórájáról, állatvilágáról és csodálatos tájairól. ? A riportert elsősorban az emberek érdeklik. Meleg, emberi hangon ír a vietnami festőkkel, költőkkel, munkásokkal, orvosokkal, volt partizánokkal, gyerekekkel, egyszóval az új típusú vietnami emberekkel való találkozásairól. Érdekesen írja le, milyen sajátos módszerrel küzdik le Észak-Vietnamban az évszázados gyarmati múlt örökségét, az analfabetizmust. Meggondolkoztató reflexióikat olvashatunk az ?egzotikum?, különösen a ?keleti életforma? lényegéről, a mai vietnami művészet sajátos problémáiról, színházakról, festészetről, költészetről. ? Általában a szubjektív élmény kapcsán szól minderről, lírai vagy humoros hangnemben, de mindenkor a valóságot ábrázolja. Kiváltképp érdekes a Dien Bien Phu-i látogatásáról szóló részlet. A békekötés óta a szerző az első újságíró, aki a világraszóló csata színhelyén járt, és sok, eddig ismeretlen, érdekes részletet mond el erről is. ? A könyvet művészi fotók egészítik ki.
Kötés, állapot: keménytáblás félvászon, kissé kopottas és foltos. Kérem tekintse meg a képgalériát. Beltartalom: bejegyzés-, és sárgulásmentes, korának megfelő állapotú antikvár könyv. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált.
VILÁGJÁRÓK c. sorozat 25. kötete
Terjedelem: 205 o.
Tömeg: 387 gr.
2907_kar
Árverés vége: 2019. Ápr. 03. 21:27 Termék megtekintve: 886 |