Cserbokszarov: NÉPEK, RASSZOK, KULTÚRÁK | Termékkód: 270916 |
Szerzők: Csebokszarov, Cseboszarova
Kiadó: Gondolat, 1980
Kötés, állapot: papírvédő kissé kopottas + kitűnő félvászon kötés és beltartalom. Jó állapotú antikvár könyv.
Tartalom, ajánló, fülszöveg: lsd. 2.-3. kép
Milyen népek (etnoszok) lakják a Földet; hogyan alakult ki a Föld jelenlegi etnikai térképe; hogyan, mikor és hol keletkeztek az emberi rasszok; az idők során hogyan változnak a rassz ismertető jegyei: a bőrszín, a hajforma, a termet, a vércsoport stb.; mi a kultúra és milyen szerepet játszott az emberiség fejlődéstörténetében; hogyan keletkeztek és szilárdultak meg a tradicionális kultúrszokások? - A kultúrantropológiának ezekre és még számtalan más kérdésekre találunk választ ebben a népszerűen, olvasmányosan megírt könyvben. A szerzőpár - N. N. Csebokszarov antropológus és etnográfus, I. A. Csebokszarova biológus - a világ minden táján végzett kutatómunkája eredményeit teszi itt közzé.
(86)
Árverés vége: 2018. Szept. 16. 19:50 Termék megtekintve: 1148 |