Cseres Tibor: JÁTÉKOSOK ÉS SZERETŐK | Termékkód: 408575 |
Kiadó: Szépirodalmi, 1983
Szerző: Cseres Tibor
Ajánló: Az író ? a könyvéről: ?Egy közigazgatási reform 1876-ban letörölte Magyarország akkori térképéről, az Erdélyi Érchegység nyugati szárnyáról Zaránd vármegyét. Négy szomszédos közigazgatási egységhez darabolva hagyományos, ősi illetékességét. A Játékosok és szeretők-ben én ezt a Zarándot feltámasztom, s területén s főként megyeszékhelyén járatom képzeletemet, míg az 1950 körüli esztendőkről emlékezem. Nem azért a tűnt megye ál- és fedőneve, hogy ne ismerjenek valóságos magokra egyetlen megye jó vagy rossz hírnevének őrzői, hanem hogy inkább több helyt borzolódjék fel az önérzet. Lelkiismereti válságot aligha kever regényem, mert hol vannak már azok a lelkiismeretek?! Egyéb ellenérzést is csak keletkezése, 1960 táján ébreszthetett volna, ha akkor napvilágra tud valaha jutni. Valódi és hamisjátékosok a szereplőim, igazi és harag nélküli szeretők. Kísérlet a felidézhetetlen és képtelen évek visszaidézésére, minthogy minden múlt s főképp a sajátunk hihetetlen és lehetetlen. Ha regényem rövid summázására törekszem, régies és közönséges szavakkal: a szerelem és a halál játékai vannak rejtve itt.?
Kötés, állapot: félvászon, betük kopottak, korának megfelelő. Beltartalom: egy bélyegző kivételével, teljesen jó, mondhatni újszerű állapotban.
Terjedelem: 511 o.
Tömeg: 440 gr.
1142_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 18. 21:23 Termék megtekintve: 868 |