Termék kategóriája: Könyv, Újság»Lexikon
Csibra István: ESZTÉTIKAI ABC | Termékkód: 1062084064 |
Kiadó: Kossuth, 1977
Ajánló: Ez a kis ABC jellegzetesen közművelődési közönségigényt kíván kielégíteni. Mintegy 4000 címszava a mindennapi életben - sajtóban, rádióban, televízióban, oktatásban stb. - lépten-nyomon felbukkanó esztétikai, művészetelméleti fogalmak és szakkifejezések rövid, lényegre szorítkozó, tudományosan legáltalánosabban elfogadott, lehetőleg közérthető meghatározását adja. az általános esztétika kategóriái és alapfogalmai mellett megtalálhatók a kötetben az esztétikatörténet és a művészettörténet legfontosabb korszakai és legjellegzetesebb irányzatai, valamint az ágazati esztétikák - irodalom -, képzőművészet-, zene-, színház-, filmesztétika stb. - fogalmai, szakkifejezései is. Nem feledkeztek meg a szerzők az esztétika segédtudományairól, a művészetpszichológia és a művészet szociológia vagy a jel-, az információ- és a kommunikációelmélet, ill. a nyelvészet legfontosabb terminusairól sem.
Kötés, állapot: papírvédő, hátlapnál kissé kopottas és egy kis helyen hiányos, polcképes. +Kiadói egészvászon, teljesen újszerű. Beltartalom: bejegyzés mentes, újszerű állapotban.
Terjedelem: 261 o.
Tömeg: 312 gr.
4274_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 06. 17:12 Termék megtekintve: 495 |