Csorba Csaba: ÁRPÁD JÖVE MAGYAR NÉPPEL - A magyarság őstörténete és a | Termékkód: 1062082335 |
A MAGYARSÁG TÖRTÉNETE ÉS A HONFOGLALÁS
Kiadó: Magyar Könyvklub - Helikon Kiadó, 2006
Alcímek: Regék és mondák - A sztyepp népeinek évezrede - Kelet és Nyugat találkozása a Kárpátoknál - Attila az "Isten ostora" - Avarok tündöklése és bukása - "Párducos Árpád" és népe - Kalandozások Óperencián túlra - Több mint 300 színes fényképpel, rajzzal, és térképpel
Ajánló: Európa közepén, a Kárpátok karéján belül az utóbbi három évezredben népek egész sora talált otthonra. Kelták és rómaiak, a germán népek és a szkíták örökében megjelenő hunok, majd avarok? Birodalmak épültek s omlottak össze, míg Keleten megjelent egy törzsszövetség, amelyet csaknem másfél ezer évvel ezelőtt ?magyar?-nak kezdtek nevezni. Ők a mi őseink, akik több hullámban egyre nyugatabbra húzódva elérték a Kárpát-medencét, s itt új, végleges otthonra leltek. A 10. században bekalandozták szinte egész Európát ? anélkül, hogy hódítani akartak volna. Honszerző Árpád örökében megtalálták helyüket a 10. század végén Európa keresztény nemzeti között.
Hogyan történhetett, hogy egy keleti nép kivételesen megmaradt s máig létező állammá szerveződött ? ezt mutatja be a sorozat nyitó kötete. Érdekes történetek, a tárgyi emlékeket bemutató színes fotók s életképek segítségével ismerhetjük meg, hogyan éltek eleink s a Kárpát-medencében megtelepedett más népek. A neves grafikusok által megrajzolt képekről ?személyes ismerősünkké? válnak a szkíta, germán, római, hun, avar meg a magyar harcosok, asszonyok és gyerekek, a táj, a hajlékok, az állatok, a mesterségek. Részei leszünk az egykor volt életnek, amelynek során Árpád népéből Szent István népévé lett a magyarság.
Kötés, állapot: keménytáblás karton, éleknél néhol kopott, fedlapnál a gerinc felső éle kb. 2,5 cm-nyit kissé felszakadt. Lsd.: képgaléria. Beltartalom: előzéklap (1. üres lap) belseje és az 1. címlap haloványan sárga pöttyös. Továbbiakban: bejegyzés, és sárgulásmentes. Kitűnően illusztrált, ritka kötet.
Terjedelem: 96 o. (album méretben)
Tömeg: 679 gr.
4265_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 05. 19:09 Termék megtekintve: 661 |