Termék kategóriája: Könyv, Újság»Művészet
Dallos Sándor: A NAP SZERELMESE / ARANYECSET (két kötet egyben) | Termékkód: 1062077325 |
Szépirodalmi Könyvkiadó, 1976
A NAP SZERELMESE
Munkácsy Mihály regényes életrajzának első kötete a nagy magyar festő fiatalságának éveit, pályakezdésének viszontagságait mutatja be az asztalos inasságtól a művész düsseldorfi tartózkodásáig. A regény valóság és fantázia elemeinek ötvözete, mégis hitelesen kelti életre a festő emberi és művészi egyéniségét, valamint a kor hangulatát, a XIX. század végi magyar Alföld világát, a polgárosodó főváros forgatagát, a bécsi festőiskolát.
Dallos Sándor könyve egyszerre ismeretterjesztő mű és színes, olvasmányos regény, amely generációkon keresztül megőrizte frissességét és vonzerejét.
ARANYECSET
Az Aranyecset Munkácsy Mihály regényes életrajzának második kötete, amelyben az író a művész párizsi éveit mutatja be; a siker, a beérkezés éveit, örömeit és gyötrelmét, s a betegség okozta művészi és emberi hanyatlást.
Dallos Sándor teljes részletességgel avatja be az olvasót a festő életének minden mozzanatába. Magánéletének intim részleteit éppúgy megismerhetjük, mint fizikailag és szellemileg egyaránt kemény munkáját.
A két regényből egy mozgalmas, romantikus és drámai életutat ismerhet meg az olvasó, melynek hatására alig várja, hogy a festő műveivel találkozzon, és újra meg újra megcsodálhassa azokat.
Műfaj: életrajzi regény (letehetetlen! - )
Kötés, állapot: Kiadói egészvászon, jó, korának megfelelő, polcképes állapotban. (papírvédő nélkül). Beltartalom: lapszélek halványan hol jobban, hol alig észrevehetően sárgultak. Bejegyzésmentes állapotban.
Terjedelem: 499 o. + 539 o.
Tömeg: 432 gr. + 449 gr. ( A szállítás postai levélként mehet.)
4128_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 16. 14:37 Termék megtekintve: 340 |