Dancs: SZÉP SZEMEK ÁLDOZATJA / Balassi Bálint regényes élete | Termékkód: 434642 |
Szerző: Dancs Vera, 1983
Ajánló: Milyen volt? Hogyan élt gyarmati Balassi Bálint a XVI. századi fiatal magyar főúr, a magyar irodalomtörténetnek első, valós költői fényben ragyogó csillaga? Milyen volt a család, a környezet, á kor, amelyben élt? Boldog volt? Boldogtalan volt ez a megalkuvásra, vagyonszerzésre képtelen, istenfélő és vad, a női szépségnek ellenállni nem tudó, saját gyámja által kiszipolyozott fiatal férfi, ez a török elleni állandó harcban félelmet nem ismerő, halált megvető, jó hamar lován a széllel versenyt száguldó végvári vitéz, amíg színes-komor rövid életének végére pontot nem tett Esztergom várának ostromakor ? nem a török kard ? a gyilkos német ágyúgolyó?
Műfaj: életrajzi regény, történelmi regény
Kötés, állapot: kartonált papír, éleknél helyenként kissé kopottas. A továbbiakban bejegyzés-, és sárgulásmentes, megkímélt, újszerű állapotban.
Terjedelem: 394 o.
Tömeg: 423 gr.
2053_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 17. 08:39 Termék megtekintve: 613 |