Defoe: ROBINSON | Termékkód: 432199 |
Szerző: Daniel Defoe
Kiadó: Móra , 1981
Ajánló: Századok óta közkedvelt ifjúsági regény a Robinson, noha szerzője voltaképp a felnőtteknek szánta. A kalandvágytól űzött fiatalember tengerre száll, és sok viszontagság után hajótörést szenved valamilyen távoli, lakatlan szigeten. Itt mindenkitől elhagyatva él végig huszonhét esztendőt, felülkerekedik csüggesztő magányán és a maga szerény módján diadalmaskodik a természet erőin, emberi életnek megfelelő feltételeket teremt magának. Az emberi leleményesség és akaraterő diadalát zengi a regény. Valószínűleg ezért is vált az ifjúság kedvenc olvasmányává. A cselekmény magva igaz történet. Alexander Selkirk matrózt kapitánya büntetésből partra tette a lakatlan Juan Fernández-szigeten, s a tengerész négy és fél esztendőt töltött ott egyedül. Defoe az ő elbeszélése nyomán írta könyvét, s ezzel a kalandos regény új válfaját teremtette meg. Defoe Robinsonja a mostoha természeten úrrá levő, civilizált ember jelképe lett.
Vigyázat!: Némely középiskolában kötelező ill. ajánlott irodalom is lett egyben!
KASS JÁNOS RAJZAIVAL
Kötés, állapot: kartonált papír, kissé kopottas. Beltartalom: az első 3 lap erősebben a továbbiakban gyengébben sárgult, ez a kiadási papírminőség miatt is van. A továbbiakban bejegytésmentes, korának megfelelő állapotban.
Terjedelem: 289 o.
Tömeg: 263 gr.
1892_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 26. 20:29 Termék megtekintve: 624 |