Deme - Fábián: HELYESÍRÁSI KÉZISZÓTÁR | Termékkód: 418628 |
Kiadó: Akadémiai, 1988
Szerkesztette: Deme László, Fábián Pál
Tartalom, ajánló: Egy negyedszázadnál is több idő telt el azóta, hogy 1961-ben megjelent a Helyesírási tanácsadó szótár első kiadása. Ennek a hamar népszerűvé vált könyvnek az elkészítését (majd 9 változatlan kiadásban ismételt közrebocsátását) főképpen az tette szükségessé, hogy a helyesírási szabályzatnak korlátozott terjedelmű szójegyzéke természetszerűleg nem elégíthette ki az átlagosnál igényesebb (elsősorban a nyomdai, a szerkesztőségi és az iskolai) írásgyakorlat szükségleteit. A Helyesírási tanácsadó szótár kedvező hatását és széles körű elterjedtségét ismerve, az MTA Helyesírási Bizottságában már a helyesírási szabályzat 11. kiadásának előkészítő munkálatai során kialakult az a határozott vélemény, hogy az új szabályzat megjelentetése után hamarosan korszerűsíteni kell a tanácsadó szótárt, nehogy közönségünk hosszabb ideig nélkülözni kényszerüljön a szabályzati szójegyzéknél részletesebb tájékoztatást. Egyetértett ezzel a szándékkal az Akadémiai Kiadó is.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, fakult, hátlap foltos. Beltartalom: korának megfelelő, jó.
Terjedelem: 687 o.
Tömeg: 750 gr.
Pécsen átvehető. Szállítási költség: postai díjszabás és a vevő igénye szerint.
1390_kar
Árverés vége: 2018. Szept. 16. 19:43 Termék megtekintve: 1119 |