Déry Tibor: KI VAGYOK ÉN - kisregények | Termékkód: 492771 |
Kiadó: Szépirodalmi, 1977
Ajánló: A Kedves bópeer?! főhőse, egy idős budapesti író, életének utolsó kalandját beszéli el a regényben: hogyan lobban föl benne a vágy egy szép, fiatal leány iránt, aki fölszítja betemetettnek hitt szenvedélyeit, utoljára a végső, néma csönd előtt. A regény egyszersmind az öregedés folyamatának nemcsak fájdalmas, hanem kajánul ironikus, mesteri rajza is.
A félfülű egy amerikai milliomos unokájának mulatságos és izgalmas históriája; a váratlan fordulatokban bővelkedő, játékos művészettel megírt történet egyben alkalom arra, hogy az író erőszak és anarchia kapcsolatait fölvázolva napjaink nagy történelmi-erkölcsi kérdéseire keressen választ.
Ki vagyok én? ? kérdi regényének címében a nyolcvankét éves Déry Tibor. Életének legfontosabb epizódjait villantja fel, örvénylő forgatagban, sodró lendülettel; emlékei ezúttal a szatíra fénytörésében jelennek meg, hogy a kaleidoszkóp arabeszkjei mindjobban kirajzolják egykori és mai ismerőseinek alakját, a városokat, ahol élt, élményeit és képzelgéseit, a valóságot és az álmokat.
A gyilkos és én mintegy rímelés a Kyvagiokén-re: egy németországi kéjgyilkosság rémtörténetének tükrében Déry Tibor, az ember mindenkori agressziójának természetrajzát mutatja fel, s túl azon, művész és társadalom kapcsolatát, kölcsönhatását elemzi.
Kötés, állapot: Kiadói egészvászon, nagyon enyhén kopottas, korának megfelelő, jó. Beltartalom: előzéklapon (1. üres lap) 1 db. névbejegyzés kivételével, szép , megkímélt, sárgulásmentes állapotban.
Terjedelem: 436 o.
Tömeg: 391 gr.
Szállítási költség: postai díjszabás és a Vevő igénye szerrint.Közepes postakész borítékba belefér.
3844_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 30. 19:20 Termék megtekintve: 424 |