Diderot: MINDENMINDEGY JAKAB MEG A GAZDÁJA, RAMEAU UNOKAÖCCSE | Termékkód: 469063 |
Kiadó: Európa, 1960
Szerző: Denis Diderot
Sorozat: A világirodalom klasszikusai
Ajánló: Denis Diderot, (1713 - 1784) francia filozófus és író. Deista gondolkodó, a francia Enciklopédia, az Encyclopédie főszerkesztője, szervezője, a francia és az egyetemes kultúra egyik legnagyobb hatású alakja, felvilágosodás egyik kiemelkedő gondolkodója. "Minden, ami idelent történik velünk, jó és rossz, meg vagyon írva odafent" mondja Jakab .
Mindenmindegy Jakab meg a gazdája a címe annak a Diderot-regénynek, amelyben a szolga jut főszerephez. A cím által is hirdetett kifordított alaphelyzet természetes velejárója a komikum, hisz az alantas rangú szereplőhöz semmiképp sem tapadhat pátosz, tragikum. Hétköznapiság, közönségesség, humor hatja át ezt a nézőpontot, amelyet Jakabtól átvesz a gazda, sőt, a regény narrátora is.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, kopottas.Beltartalom: az első két lapja kissé foltos a továbbiakban, korának megfelelő állapotú antikvár kötet. Kérem tekintse mega képgalériát.
Terjedelem: 352 o.
Tömeg: 392 gr.
3582_kar
Árverés vége: 2018. Máj. 30. 13:03 Termék megtekintve: 618 |