Drösler: AMIKOR A CSILLAGOK ISTENEK VOLTAK | Termékkód: 407404 |
UNIVERZUM KÖNYVTÁR
Kiadó: Kossuth, 1986
Szerző: Rudolf Drössler
Ajánló: A kötet célja az, hogy ? az égitestekre vonatkozó legrégibb hiedelmektől kezdve a modern kor küszöbéig ? végigkísérje a Nap, a Hold és a csillagok, általában az égitestek mibenlétére, emberi életünket, sorsunkat érintő hatására vonatkozó elképzeléseket és ezek kapcsolódását a különböző népek mítoszaihoz, vallási hiedelmeihez. A roppant széles ismeretanyag az európai és ?klasszikus? keleti (egyiptomi, mezopotámiai) kulturális hagyományokon kívül igen nagy teret szentel az Európán kívüli kultúráknak: Dél-Amerika, Fekete-Afrika, Távol-Kelet, India asztrális és kozmikus elképzelései egyaránt szóhoz jutnak. A földrajzi teljességen túl a műfaji gazdagság is megragadó. A szerző a folklorisztikus közléseken és irodalmi forrásokon kívül rengeteget merít a nép-, ipar- és képzőművészeti alkotásokból, azok hitbéli, illetve vallásos hátterének rekonstrukciójából. A könyv színvonalas kalandozás az ősi népi asztrális-kozmikus hiedelmek világában, a kőkorszaktól századunkig.
Fülszöveg: Kérem tekintse meg a 2. képet.
Kötés, állapot: papír - HIBÁTLAN -.+ félvászon - HIBÁTLAN-. Beltartalom: korát meghazudtoló HIBÁTLAN állapotban.
Terjedelem: 175 o.
Tömeg:509 gr.
1023_kar
Árverés vége: 2018. Szept. 18. 10:06 Termék megtekintve: 788 |