Dumas: LUISA SAN FELICE I-II. | Termékkód: 458475 |
Kiadó: Európa, 1977
Szerző: Alexandre Dumas
A VILÁGIRODALOM REMEKEI c. sorozat kötete
Tartalom, ajánló: 1798-ban vagyunk, Nápolyban. Fülledt s forradalommal terhes a levegő. Összefognak a nápolyi hazafiak legjobbjai, hogy ? életük kockáztatása árán is ? szembeszálljanak az önkényuralommal. A fenyegetett zsarnok ilyenkor akár magával az ördöggel is szövetkezik, hogy hatalmát megvédje: ezúttal haramiákkal, gyilkosokkal, és a hírhedt prostituáltból királyi kegyencnővé lett Lady Hamiltonnal. Mi keresnivalója van ebben az izgatott kavargásban a bájos, üde Luisának? Gyermekkora óta alig tette ki lábát a pálmakertes ház paradicsomi védettségéből. Hogy kerül mégis a viharos események forgatagába, milyen erők, milyen szenvedélyek sodorják magukkal? Megrendítő, tiszta, szép szerelem keretében tárja elénk Dumas e forrongó esztendők esményeit s bennük a szépséges Luisa San Felice végzetes sorsát. A regény befejezetlennek látszik, de Dumas Emma Lyonna című művében írja tovább és fejezi be ennek az izgalmas korszaknak és hőseinek fordulatokban gazdag történetét.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, nyereg enyhén fakult, felirata kopottas. Beltartalom: a papír minősége miatt a címlapnál és a fedlapok közelében sárgult, ez a beltartalom fele kivilágosodik, eltűnik. A továbbiakban homogén, megkímélt állapotú minőségben. Elnyűhetelen, klasszikus kötésű kötet. A kiadói "könyvjelző" melléklete is megvan.
Terjedelem: 325 o. +363
Tömeg: 780 gr.
3158_kar-1712_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 14. 19:07 Termék megtekintve: 707 |