Dymphna Cusack: HŐHULLÁM BERLINBEN | Termékkód: 463463 |
Kiadó: Kossuth, 1965
Ajánló: Joy Black ausztráliai lány 1950-ben egy német menekült, Stephen Miller (Muhler) felesége lesz. Elhatározzák, hogy Németországba utaznak, meglátogatják Stephen családját, főleg beteg idős anyját, aki még látni szeretné Ausztráliába szakadt fiát. Stephen családja nagyon gazdag és befolyásos. Saját palotájukban laknak Nyugat-Berlin legelőkelőbb negyedében. Stephen apja, Ernst von Muhler volt porosz nagybirtokos, most hatalmas Ruhr-vidéki gyárak tulajdonosa. Joy eleinte örömmel vesz részt a nyugat-berlini felső tízezer csillogó életében. De csakhamar érdekes megfigyeléseket tesz. A családban a német világuralmi tervek feltámasztásáról ábrándoznak, s Hitler emlékét dicsőítik. A valóság látványa halomra dönti a naiv illúziókat. A boldog házasság válságba kerül, de Joy nem adja meg magát. Csalódásairól és eszméléséről, a politikai események forgatagába került családi boldogságért vívott harcáról olvashatunk ebben a rendkívül időszerű regényben.
Kötés, állapot: papírvédő, éleknél kopottas, szakadtas. lsd. képgaléria. + Keménytáblás félvászon korának megfelelő, jó. Beltartalom: megkímélt, bejegyzésmentes állpotban.
Terjedelem: 307 o.
Tömeg: 341 gr.
3403_kar
Árverés vége: 2019. Jan. 07. 16:12 Termék megtekintve: 645 |