E.Harry Gerol: Inkák tündöklése és bukása | Termékkód: 428328 |
Mint a képen
Személyes átvétel Budapest VII.er v. XV.ker,illetve Budakeszin
Bp. 1965. Gondolat. 337 p. 26 t. (kétoldalas, képek) 1 sztl. lev. Szövegközti ábrákkal, rajzokkal, térképvázlatokkal gazdagon illusztrált. Aranyozott illusztrált kiadói egészvászon kötésben.
Védőborító nélkül, kissé fakult borítóval, belül kitűnő állapotban.
Harry Gerol, Amerikai múltjának neves kutatója egy régen letűnt, távoli civilizációba viszi el az olvasót, a mai Peru, Bolívia, Ecuador és Kolumbia területére, a dél-amerikai civilizáció bölcsőjébe. A régészeti leletek, a hatalmas megalitikus építmények maradványi igen régi, fejlett kultúra létéről tanúskodnak a Titicaca-tó környékén. Ennek a legutolsó, előttünk leginkább ismert szakasza az inkáké volt, de már a csodálatosan megszervezett inka birodalom előtt is számos, fejlett kultúra létezett e helyen. A szerző - aki több évtizede kutatja a dél-amerikai magas kultúrákat, kitűnően ismeri a rájuk vonatkozó irodalmat, s az ott folyó ásatásokban is több alkalommal részt vett ? ezekről a spanyol hódítók betörése előtt létező kultúrákról, legfőképpen azonban az inka birodalom keletkezéséről, virágzásáról és pusztulásáról igyekszik könyvében képet adni. Hatalmas régészeti bizonyítóanyagot vonultat fel és ismerteti a körülötte folyó tudományos vitákat. De ezeken túlmenően, színesen, érdekesen, olvasmányosan vázolja az inkák birodalmának gazdasági, társadalmi, politikai szerepét, a mindennapi életet, a vallást, a művészetet, a tudományt. A kötet jól sikerült összefoglalása a dél-amerikai kultúrák régészeti, vallási, gazdasági, történeti, művelődéstörténeti adalékainak. Értékét emeli kitűnő illusztrációs anyaga.
Szerző(k): | E. Harry Gerol; ford. Szokoly Endre |
Kiadási adatok: | Bp. : Gondolat, 1965, fotókkal és rajzokkal gazdagon illusztrált |
Kategória: | Ismeretterjesztő - Érdeklődők |
Eladó helye: Magyarország Budapest (1156)
Árverés vége: 2019. Dec. 08. 18:06 Termék megtekintve: 676 |