E. M. Remarque: A DIADALÍV ÁRNYÉKÁBAN | Termékkód: 450794 |
Kiadó: Forum, 1969
Szerző: Remarque, Erich Maria
Ajánló: Még nem vették át a szót a fegyverek, de már nyomasztóan gyülekeznek a viharfelhők Európa felett. Egymás után kebelezik be a nácik a kontinens országait, és megindul az emigránsok áradata Párizs felé, ahol még látszólag változatlanul folyik az élet. Papírok nélkül vagy hamis útlevéllel bujkálnak ezrek és ezrek abban a reményben, hogy sikerül elmenekülniük a világváros forgatagában. Ravic doktor német koncentrációs táborból szökött át, és éli a menekültek ingatag életét. Sorsában, viszontagságaiban érzékeljük a második világháború előestéjének baljósan ellentmondásos légkörét. A menekült orvos lépteit követve bepillantást nyerünk szállodákba, lebujokba és fényes estélyre, vele érzünk szenvedélyes szerelmének verőfényében és poklában, szemünk előtt hömpölyög a kivilágított bulvárokon a metropolis élete: fény és árnyék, szerelem és prostitúció, becsület és aljasság, igaz emberség és ocsmány besúgás. Aztán hadüzenet és elsötétítés.
A regény 1938-39-ben játszódik. Cselekménye izgalmas, mozgalmas, igaz humánumot és minden elnyomás, erőszak, igazságtalanság gyűlöletét árasztja. Ezért a legsikeresebb még Remarque számos népszerű műve közül is.
Kötés, állapot: keménytáblás, félvászon, éleknél kissé kopottas. Beltartalom: az előzéklapon névbejegyzés található, ugyanott enyhén törött is a kötet. A továbbiakban, bejegyzés és sárgulásmentes állapotban. Polcképes kötet.
Terjedelem: 447 o.
Tömeg: 452 gr.
2696_kar
Árverés vége: 2018. Nov. 27. 17:37 Termék megtekintve: 654 |