Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Márc 29.

Előtanulmányok a Szép Epikus Korszakunk című Regényhez 1982 Termékkód: 1062151646

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 15 nap, 22 óra
2024. Ápr. 14. 05:38

800 Ft Villámár

  zozozozo (38 ) starY.gif
  Minősítések száma: 38
Pozitív minősítés: 38 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10258)

Előtanulmányok a Szép Epikus Korszakunk című Regényhez 1982
Előtanulmányok a Szép Epikus Korszakunk című Regényhez (Csaplár Vilmos) 1982
kemény borítós + díszborító
remek állapotban van szép fehér lapokkal :)

Kiadó         : Magvető Könyvkiadó , Budapest (kiadványszám 4749)
Kiadás Éve    : 1982
Azonosító     : ISBN 963 271 758 9 , MA 4150
Típus         : Szépirodalom
Oldalak száma : 204 oldal a borítóval együtt
Mérete        : 19 x 13 cm (240gramm)
Készítette    : Széchenyi Nyomda , Győr (K-1115)
Eredeti ára   : 25.-Ft

Az Árvízmentesítő Társulat volt zsilipőre, fél lábára béna, háborús rokkant, hanyatt dönti a feleségét a padlón, és egy faszenes vasalóval vasalni kezdi az asszony újabb gyerektől gömbölyödő hasát, Kiss mérnök dereka viszont tovább vastagodik. Egy biológia-földrajz-testnevelés szakos, "évszázados tapasztalattal" rendelkező tanár összegörnyed a szörpautomata előtt, mint egy szükségét végző kutya, egy XIV. századi templomszolga taligán tolja plébánosa tetemét a temetőbe. A város egyik ablakából véres húsdarabok, emberi végtagok hullnak, egy építkezésen dolgozó segédmunkás leesik a második emeleti állványról, és bordáit összetörik az utána repülő téglák: ez az esemény bizonyos mértékig mindenre kihatással van, akár évszázadokkal a baleset előtt történt, akár hónapokkal később C. községben, a Matsópuszta felé vezető út lejtőjén esténként és éjszakánként szokatlan száguldozás kezdődik.
"Amit látok, sokszor szinte megfogalmazhatatlan, ráadásul az az érzésem, hogy krónikaírásomat bármikor félbeszakíthatják, krónikám lapjait pedig szétfújja a szél"- mondja az író egy vele készült interjúban. E könyv lapjait azonban nem a szél fújta szét. Olvasva a töredékeknek látszó előtanulmányok-at és a közéjük csúsztatott szövegeket, az író által meghatározott sorrendben, egyre inkább az az érzésünk, hogy az előtanulmányok név az állandóan változó regény egyik legújabb álneve.

Kutatás: Hősök
Kiss    9
Szomszédok    43
Szomjúság    46
Tér és idő    48
Turizmus    53
Kocsmában    55
Bepillantás a folyamatba    58
Csölle nagymama    60
Képek egy állami tisztviselő gyerekkorából    64
Emlék    75
Képzeletünk titkos Hajnalkája    80
Háttérrajzok
Az író iskolái    99
Nemzeti életünkről    116
Hogyan születnek meg hőseink    132
Szociográfia    146
Tartalom    195

Remek állapotban van szép fehér lapokkal :)
(díszborító picit szakadt)

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/WJ0RhzCGwy

Minden külön fényképezve, azt adom ami a képeken van, nem másikat .

Személyes átadás csak Budapesten , vidékre Posta .

Árverés kezdete: 2024. Márc. 15. 04:38
Árverés vége: 2024. Ápr. 14. 05:38
Termék megtekintve: 502

BKV Havibérlet Tanuló 2012 December (v1) 2képpel

Rabulejtő Ragyogás (Fern Michaels) 1992 (foltmentes 1; 7kép+tartalom

Körkép 77 - 24 Mai Magyar Elbeszélés (1977) 7kép+tartalom

Stetson 57014 Dioptriás Szemüveg Keret kitörésgátlós

Fa Díszdoboz Faragott Retro kb. 1975 (22x14cm) sérült

BKV 30 Napos Tanuló Bérlet 2007 November (v1) 2képpel

Playboy 2001/09 Szeptember Magyar (kishibás) poszterral

Varázslatos Világunk 3 (2002) teszteletlen

Sony Ericsson K510i (2006) teszteletlen

Mindennapi Szerelmünket Add Meg Nekünk Ma (Gyurkovics Tibor) 1986

Fakanál 1994/2. szám (41. szám) 101 Gombarecept

BKV Munka- és Újítási Versenyszabályzata 1980

Középiskolás Leszek! - Matematika (Soós Edit) 2006

Tűzoltó Palack (Ver. 1) Porral Oltó 25bar (1981)

Te Meg Én 1990/4 Szeress Örökké (Judy O'Brian) Romantikus

A Guldenburgok Öröksége (Axel Rode) 1991 (3kép+tartalom )

Antenna Kábel 4db egyben (120-150cm) ; Coax (TV, Video)

Tomica Toyota Avenza Veloz Black 1:60 (2014) ÚJ

Elviszlek a Paradicsomba! (Christine Lindner) 1991 (5kép+tartalom )

Univerzum 1957/4 (4. kötet) Harc a Gránitheggyel