Termék kategóriája: Könyv, Újság»Krimi
Émile Gaboriau: AZ ORCIVALI BŰNTETT | Termékkód: 469076 |
Kiadó: Európa, 1966
Ajánló: A francia bűnügyi regény megteremtőjének ez a máig is lebilincselő, eleven és fordulatos műve a közeljövőben ünnepli századik születésnapját, anélkül, hogy az öregség jeleit észrevehetnénk rajta. Gaboriau, a modern bűnügyi elbeszélések első nagy mesterét, Poe-t vallotta példaképének, de neki magának is számos tanítványa és követője volt, köztük Sherlock Holmes írója, Arthur Conan Doyle is. Sherlock Holmes alakja valóban sokban emlékeztet a világirodalom legelső neves detektívfigurája, az utolérhetetlen Lecoq nyomozóra, aki ebben a regényben is éles logikával, finom lélektani érzékkel s a parányi nyomok bűvészi ügyességű összeillesztésével idézi fel és oldja meg a Trémorel gróf kastélyában elkövetett kegyetlen gyilkosságot, Az orcivali bűntettet. Gaboriau a gyakorlott tollforgató biztonságával tartja ébren olvasóinak érdeklődését, sőt erejéből még arra is telik, hogy szereplőit és korát találóan és ügyes kézzel, irodalmi egényességgel jellemezze ? s éppen ezért műve a mai olvasóban sem kelthet csalódást.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, megkímélt, polcképes állapotban. Beltartalom: bejegyzésmentes, korának megfelelő, megkímélt, antikvár kötet.
Terjedelem: 428 o.
Tömeg: 382 gr.
3584_kar
Árverés vége: 2019. Márc. 21. 06:51 Termék megtekintve: 550 |